Skocz do zawartości

Zdjęcie

EWOLUCJA MULTI-STAKÓW „CREATESTON” CZYLI REWOLUCJA W PO-TRENINGOWEJ SUPLEMENTACJI

- - - - -

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
Kamil-Nowakowski

Kamil-Nowakowski

  HI TEC NUTRITION

 • Partner KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 11988 postów
 • Wiek: 38
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Giżycko
  • Staż [mies.]: długo
  Krokiem milowym w suplementacji diety sportowców było zrozumienie ogromnej potrzeby stworzenia idealnych warunków hormonalnych i dostarczenia optymalnej ilości składników pokarmowych w okresie po-treningowym w celu zintensyfikowania przyrostów masy mięśniowej i regeneracji organizmu. Logicznym następstwem powyższego było zaprojektowanie takiego zestawu składników i bioaktywnych substancji, który zaspokajałby potrzeby organizmu sportowca z wyczerpanymi rezerwami energetycznymi i nasilonymi procesami katabolicznymi tkanki mięśniowej. Kombinacje wielu składników dały początek preparatom Createston, które stale ewoluują zgodnie z najnowszymi odkryciami w dziedzinie biochemii i fizjologii wysiłkowej. Ponadto ich składy zostały przystosowane do indywidualnych potrzeb sportowców, zatem omawiane dzisiaj trzy rodzaje Createstonów: Massive (CM), tzw. „basic” © oraz Proffessional (CP) stanowią fundament nowoczesnej i wyjątkowo skutecznej suplementacji w krytycznym momencie jakim jest okres po-treningowy.
  Makro- i mikroskładniki - podstawowe porównanie
  Na początek zajmijmy się analizą i porównaniem podstawowych składników budulcowych i energetycznych, a mianowicie białek, węglowodanów i tłuszczów. Nie ulega wątpliwości, że są to preparaty skrajnie niskotłuszczowe o wysokiej (>30%) zawartości białka w jednej porcji. Wartości odżywcze mówią nam, że najwięcej energii pochodzącej z węglowodanów dostarcza CM co nie powinno nikogo dziwić, zważywszy na fakt iż Createston ten przeznaczony jest dla sportowców w fazie rozrostu masy mięśniowej oraz dla osób ektomorficznych z tendencją do bycia „patyczakiem”. Pozostałe, bardziej zaawansowane preparaty, zaprojektowane są w systemie „bulk” czyli 50:50 proporcji białek do węglowodanów. Taka manipulacja makroskładnikami zapewnia minimalny przyrost tkanki tłuszczowej przy maksymalnym wzroście mięśni – okres startowy, rzeźbienie sylwetki. Na szczególną uwagę zasługuje pochodzenie niezbędnych aminokwasów i węglowodanów, tym razem identyczne w każdym Createstonie. Źródłem aminokwasów są beta-laktoglobulina czyli izolowana frakcja białek serwatkowych oraz mieszanina wolnych, krystalicznie czystych aminokwasów. Węglowodanów natomiast dostarcza połączenie wielkocząsteczkowego polimeru glukozy z maltobiozą i dekstrozą, które umożliwia precyzyjną regulację poziomu glukozy i insuliny w krwiobiegu.
  Zawartość witamin, składników mineralnych i pierwiastków śladowych jest identyczna w każdym Createstonie i wynosi 300% RDA. Ilość ta jest odpowiednio wysoka, aby efektywnie pobudzać wszelkie procesy metaboliczne podczas wzmożonej aktywności fizycznej i hipertrofii masy mięśniowej.
  Największe zainteresowanie wśród sportowców budzą formy chemiczne magnezu i cynku czyli składników mineralnych, które bezpośrednio są wykorzystywane przez organizm do produkcji i działania testosteronu oraz pobudzenia maszynerii enzymatycznej syntezy białek komórkowych. Każdy Createston dostarcza doskonale bioprzyswajalne cytryniany magnezu i cynku, natomiast CP został wzmocniony przez L-monometioninian cynku i asparaginian magnezu czyli formy chemiczne wchodzące w skład boosterów testosteronu typu ZMA.

  Stymulacja hormonalna to klucz do sukcesu

  Insulina – nasz obusieczny miecz
  Insulina sprawia, że z jedne strony łatwiej budujemy masę mięśniową lecz z drugiej szybciej gromadzimy tkankę tłuszczową na brzuchu i biodrach. Zatem kluczem do sukcesu jest utrzymanie maksymalnej wrażliwości tkanki mięśniowej i innych tkanek na działanie tego hormonu, przy minimalnym pobudzeniu jej wydzielania. Najsilniejszym stymulatorem wydzielania insuliny jest glukoza, która dodatkowo uczestniczy w tworzeniu tłuszczów zapasowych w tkance tłuszczowej. Oczywiście stan po-treningowy sprzyja gromadzeniu glikogenu mięśniowego, zużytego podczas treningu co minimalizuje ryzyko gromadzenia tłuszczu. Jednakże najlepszym rozwiązaniem dla rzeźbiących się kulturystów jest ograniczenie dowozu węglowodanów przy jednoczesnym dostarczeniu bezkalorycznych substancji insulinotropowych – 4-hydroksyizoleucyny, BCAAs, insulinomimetyków – D-pinitolu, inozytolu oraz substancji zwiększających wrażliwość na działanie insuliny takich jak: kwas alfa-liponowy, tauryna, chrom, magnez, antyoksydanty. Wiemy już, że CM dostarcza najwięcej węglowodanów, które stymulują wydzielanie insuliny. Możemy więc podejrzewać, że zarówno przyrost masy ciała jak i %-owy udział tkanki tłuszczowej będą największe po zastosowaniu Massiv’a. W kolejnych wersjach Createstonu, zamiast zwiększonej dawki cukrów, pojawiają się D-pinitol i 4-hydroksyizoleucyna, a w najbardziej zaawansowanej formule Proffessional także kwas alfa-liponowy, którego skuteczność w regulacji poziomu glukozy we krwi została potwierdzona u chorych na cukrzycę. W każdym Createstonie mamy zapewnioną odpowiednią porcję tauryny, aminokwasów BCAAs, magnezu, chromu i innych składników uczestniczących w prawidłowym metabolizmie węglowodanów i insuliny.

  Bez Teścia nie ma wielkiej klaty
  We wszystkich preparatach znajdują się składniki pobudzające wydzielanie testosteronu oraz zwiększające we krwi stężenie jego „wolnej” (nie związanej z białkami) frakcji. Manipulacja poziomem testosteronu daje nam możliwość kształtowanie umięśnionej i wyrzeźbionej sylwetki, zapewnia regenerację niemal wszystkich tkanek ustroju w tym także tkanki łącznej właściwej i chrzęstnej oraz pozytywie wpływa na libido i wolę walki (z żelastwem). Ważnym aspektem pobudzenia produkcji testosteronu jest działanie antagonistyczne wobec kortyzolu, który pojawia się w stresie i stanach zapalnych – wysiłek fizyczny jest stresem dla organizmu, a także uruchamia procesy zapalne związane z mikrouszkodzeniami mięśni. Kortyzol degraduję tkankę mięśniową i utrudnia regenerację organizmu, zatem działanie testosteronu po części związane jest z blokowaniem katabolizmu kortyzolowego. Do podstawowych „anaboliczno-androgennych” (nie mylić ze sterydami anabolicznymi!) składników, znajdujących się w każdym z omawianych preparatów, należą: tonizujące ekstrakty z korzenia maki i owsa zwyczajnego wzbogacone o sole magnezu i cynku (głównie cytryniany) oraz witaminę A. W Createstonie „basic” znajduję się także saponiny steroidowe pochodzące z ekstraktu kozieradki pospolitej, a formuła Proffessional została dodatkowo naszpikowana ekstraktem z tribulusa i kompozycją mineralną ZMA. Przy okazji omawianego tematu warto jeszcze wspomnieć o pewnych negatywnych procesach jakie zachodzą podczas metabolizmu testosteronu, a mianowicie o przekształceniu do estrogenów (hormonów żeńskich) oraz DHT, które są odpowiedzialne za ginekomastię, trądzik i łysienie. Najwięcej substancji podnoszących poziom testosteronu jest obecnych w C i CP, dlatego właśnie one zostały wzbogacone w substancje blokujące konwersje testosteronu do estrogenów (naturalne inhibitory aromatazy), antyestrogeny pochodzące z roślin krzyżowych oraz fitosterole, które hamują interakcje DHT z receptorami na powierzchni komórek.

  MuscleMegalia – działanie hormonu wzrostu
  Hormon wzrostu, zwany hormonem młodości, to kolejny bardzo istotny stymulator rozrostu beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Hormon ten wpływa także na ilość tkanki tłuszczowej w organizmie oraz poprawia wygląd naszej skóry. Ponadto odpowiada za prawidłową regenerację aparatu kostno-stawowego. Jego synteza i ilość we krwi może zostać zwiększona poprzez zastosowanie argininy, ornityny oraz glutaminy. Przewagę tutaj ma CP, gdyż jako jedyny zawiera, obok argininy i glutaminy, także ornitynę.

  Domięśniowa ATP iniekcja
  Podczas mega-wyczerpujących sesji treningowych nasze mięśnie zużywają swoje rezerwy ATP oraz glikogenu mięśniowego. Szybkość z jaką komórki mięśniowe są w stanie efektywnie regenerować zapasy ATP stanowi podstawę adaptacji do wysiłku fizycznego. Innymi słowy optymalne zapasy ATP pozwalają utrzymać odpowiednio wysokie tempo i intensywność kolejnych serii w danym ćwiczeniu. Kluczem do sukcesu jest wysycenie mięśni substratami uczestniczącymi w syntezie i regeneracji ATP a należą do nich: kreatyna, inozyna i ryboza. Wszystkie Createstony posiadają pełen zestaw prekursorów ATP a jedyną różnicą, na korzyść CP, jest zastosowanie bardzo nowoczesnej i wysoko skutecznej formy kreatyny w postaci alfa-ketoglutaranu kreatyny. Nie wolno nam także zapominać o substancjach poprawiających transport i retencję kreatyny w mięśniach takich jak: tauryna/dekstroza (CM, C, CP), D-pinitol/4-OH-Ile (C, CP) oraz kwas alfa-liponowy (CP). Widać wyraźnie, że dopiero w CP mamy dostępne wszystkie wymienione transportery kreatyny.

  Createsto-Fatburnery
  Jeśli na początku stwierdziliśmy, że preparaty Createston (głównie C i CP) wspierają sportowców w rzeźbieniu sylwetki i kształtowaniu definicji umięśnienia to możemy się spodziewać, że w składzie produktów będą obecne zestawy substancji lipotropowych i stymulatory metabolizmu tłuszczów. Jak się okazuję nawet CM został wzbogacony w podstawowe składniki obniżające poziom tłuszczu w organizmie takie jak: BCAAs, L-karnitynę, cholinę i inozytol. Nie możemy zapominać, że fizjologia człowieka została tak zaprogramowana, aby efektywnie gromadzić niemal każdą nadwyżkę energii w postaci zapasów tkanki tłuszczowej. Proces ten nie omija także hardgainerów, gdyż tak naprawdę brak przyrostu masy ciała związany jest najczęściej z utrudnionym wzrostem masy mięśniowej a nie tkanki tłuszczowej. Zatem każdy z nas musi mieć się na baczności podczas fazy „robienia masy”. Oczywiście nikogo nie zaskoczę jeśli powiem, że najbardziej rozbudowany zestaw fatburnerów został opracowany dla profesjonalnej wersji Createstonu. Obok w/w substancji lipotropowych mamy także: kwas HCA – ekstrakt Garcinia cambogia, HMB, który jest także silnym antykatabolikiem oraz stabilną formę L-karnityny – ALC. Jak widać komplet składników umożliwia ingerencję zarówno w spalanie kwasów tłuszczowych (L-karnityna, ALC), blokowanie syntezy tłuszczu z nadmiary węglowodanów (HCA), syntezę lipoprotein (cholina) i działanie insuliny (inozytol). Pamiętajmy także, że w przypadku C i CP działanie inozytolu zostało wielokrotnie wzmocnione poprzez dodatek D-pinitolu.

  Createsto-Asymilacja
  Podstawą syntezy białek w mięśniach jest stałe dostarczanie wszystkich niezbędnych aminokwasów oraz efektywna retencja azotu w ustroju. Istnieją w przyrodzie pewnego rodzaju związki chemiczne - fitoekdysteroidy, które w organizmach ssaków sprzyjają procesom anabolicznym i na poziomie komórkowym stymulują szlaki syntezy białek. Najbardziej ekonomiczne wykorzystanie białek i aminokwasów zawartych w jednej porcji CM, C oraz CP zapewnia beta-ekdysteron. Substancja ta chroni przed negatywnym bilansem azotowym, zwiększa zdolność organizmu do wykonywania wysiłku fizycznego, powoduje wzrosty: siły, masy ciała, szybkości oraz wydolności tlenowej, poprawia funkcję oddechową płuc, redukuje zmęczenie, zwiększa motywację do treningów oraz obniża poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. W przypadku C i CP zastosowana została podwójna, 50 miligramowa dawka beta-ekdysteronu. Mniejsza ilość tego składnika w CM jest po części kompensowana poprzez wyższą kaloryczność porcji.
  Optymalne przyswojenie składników odżywczych i bioaktywnych substancji zawartych w każdej wersji Createstonu zostało zapewnione przez:
  • Piperynę – wzrost wchłania wszystkich składników preparatów w jelicie cienkim,
  • Laktazę – wspieranie trawienia laktozy u osób mających problemy z trawieniem produktów mlecznych,
  • Enzymy proteolityczne z ananasa (bromelaina) i papai (papaina) – wspieranie trawienia białek pokarmowych,
  • D-pinitol (C, CP) oraz ALA (CP) – transport i retencja kreatyny oraz aminokwasów BCAAs
  • Inulinę i fruktooligosacharydy (CP) – wzrost przyswajania wapnia, magnezu, cynku, w tym formuły ZMA.

  Coś dla przeciążonych stawów
  Nie każdy zdaję sobie sprawę, że przyrost siły i masy mięśniowej wyprzedza naturalne wzmocnienie struktury tkanki łącznej, która buduję chrząstkę stawową, ścięgna i wiązadła. Progresja obciążeń treningowych bezpośrednio zwiększa nacisk mechaniczny na chrząstkę stawową, a coraz silniejsze i większe brzuśce mięśniowe stale nadrywają nasze ścięgna i wiązadła. Taka sytuacja prowadzi często do chronicznego, utajonego stanu zapalnego i postępującej destrukcji struktury stawów. Dopiero pod wpływem bólu, obrzęku i ograniczonej ruchomości w stawie jesteśmy zdeterminowani do zadbania o prawidłową regenerację naszych połączeń pomiędzy kośćmi. Uzupełnianie diety składnikami, które mają pozytywny wpływ na metabolizm tkanki łącznej, sprzyja szybszej rekonwalescencji, a co istotniejsze może zapobiec powstawaniu poważniejszych urazów. Twórcy Brand’u Createston zadbali i o ten aspekt fizjologii sportowca. Oczywiście, jak niemal w każdym zestawie aktywnych składników, widać wyraźne różnice w składzie substancji chondroprotekcyjnych w poszczególnych rodzajach Createstonów:
  • CM regeneruje włókna kolagenowe poprzez suplementację diety hydrolizatem kolagenu,
  • C wspomaga odbudowę zewnątrzkomórkowej macierzy chrząstki stawowej, gdyż, obok hydrolizatu kolagenu, zawiera także siarczan glukozaminy,
  • CP posiada pełen zestaw składników: hydrolizat kolagenu, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny oraz MSM o klinicznie udokumentowanej skuteczności w zapobieganiu degeneracji stawów, a także działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnych.

  Mega-Biceps Brachiiterapia czyli co wyróżnia formułę Proffessional
  Omówiliśmy już prawie wszystkie kategorie bioaktywnych składników. Pozostały jedynie te, które wyróżniają najbardziej zaawansowaną formułę Proffessional na tle pozostałych preparatów Createston.
  1. Kombinacja kwasu alfa-liponowego (ALA) i acetylo-L-karnityny (ALC) sprawia, że tzw. siłownie energetyczne komórek – mitochondria – pracują na najwyższych możliwych obrotach, dzięki czemu zapewniają stały dopływ energii do kurczących się mięśni.
  2. Beta-alanina wzmacnia działanie kreatyny, powodując dużo większe przyrostu siły i beztłuszczowej masy mięśniowej w porównaniu do suplementacji samą kreatyną.
  3. Prekursorzy syntezy tlenku azotu: jabłczan cytruliny i chlorowodorek L-ornityny zapewniają maksymalne ukrwienie mięśni w trakcie i zaraz po treningu, a także uczestniczą w generowaniu silnych skurczów włókien mięśniowych. Dodatek L-norwaliny, która hamuje enzym degradujący argininę, zwiększa wewnątrzkomórkowe stężenie argininy zużywanej do syntezy tlenku azotu.
  4. Zestaw roślinnych adaptogenów czyli ekstraktów z: kordycepsu, Shilajit, Panax ginseng, Rhodiola rosae, Withania somnifera przyspiesza adaptacje organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego i stresu. Substancje zawarte w ekstraktach wspierają oś (podwzgórze-przysadka-nadnercza) reakcji na stres typu „walcz albo uciekaj” i pozwalają szybko zregenerować siły do kolejnych wyczerpujących treningów.
  5. Połączenie dwóch typów izoflawonów: 7-izoproksyizoflawonów (ipriflawony) z 5-metylo-7-metoksyizoflawonami zapewnia maksymalną indukcję procesów anabolicznych zarówno w mięśniach jaki i tkance kostnej, która także musi być odporna na działanie dużych obciążeń mechanicznych.
  6. Zestaw super-antyoksydantów składający się z prekursorów syntezy glutationu: N-acetylocysteiny i kwasu alfa-liponowego w połączeniu z ekstraktami z pestek winogron i liści zielonej herbaty skutecznie hamuje procesy wolnorodnikowe zachodzące w mięśniach i stawach podczas i po intensywnych treningach. Wzmożony stres oksydacyjny pobudza procesy zapalne i jeśli przekracza nasze naturalne endogenne rezerwy antyoksydacyjne może prowadzić do silnych bólów mięśniowych i zaburzenia wzrostu masy mięśniowej oraz prawidłowej regeneracji całego organizmu.

  Pomimo, że istnieje stereotyp bezmózgowego „karka” to z całą pewnością kulturystyka jest sportem dla ludzi inteligentnych, cierpliwych, systematycznych i bardzo dociekliwych. Myślę, że tyle samo czasu trzeba poświęcić na siłowni co przed komputerem w poszukiwaniu informacji na temat prawidłowego żywienia i efektywnej suplementacji. Eksperci firmy Peak bardzo szczegółowo przeanalizowali dostępną literaturę naukową nt. anabolicznej, ergogenicznej i adaptogennej roli jaką pełnią różne kombinacje makro- i mikroskładników wraz z fitozwiązkami i na podstawie wieloletnich obserwacji i doświadczeń stworzyli multi-zestaw składników Createston przeznaczony do pełnej po-treningowej regeneracji organizmu. Idąc krok dalej stworzono 3 różne preparaty, bazując na indywidualnych potrzebach i preferencjach sportowców. Uważam, że średniozaawansowany kulturysta jest w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał genetyczny stosując Createston „basic”, natomiast Createston Massive został przygotowany dla szczupłych atletów, mających problem z szybkim przyrostem masy ciała. Zdecydowanie najbardziej „rozbudowany” Createston Proffessional przyniesie największe korzyści zaawansowanym i bardzo ciężko trenującym sportowcom.
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

  #2
  Massive`

  Massive`

   Extreme Bodybuilding

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 63868 postów
 • Wiek: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Trójmiasto
  • Staż [mies.]: 13 lat

  Createston Massive został przygotowany dla szczupłych atletów, mających problem z szybkim przyrostem masy ciała. Zdecydowanie najbardziej ?rozbudowany? Createston Proffessional przyniesie największe korzyści zaawansowanym i bardzo ciężko trenującym sportowcom.

  Juz mi sie podoba.

  Tak na serio podczas etapu budowania masy napewno zaopatrze się w createston,ale profesional,formuła all in one pozwala dostarczyć wszystkich niezbędncyh składników po cięzkim treningu.Przy okazji nioe będe musiał latac z kilkoma pudełkami,aby zkompletowac "post workout"
  • 0

  #3
  T.Pabiniak

  T.Pabiniak

   HiTec & KFD Team

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 30372 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 8 lat
  powiem Ci ze nie pozalujesz tego wyboru!!!!! swietny suplement .... co do masy to polecam Ci professional lub massive... bralem oba chociaz massive bardziej na tej ciezkiej masie pozniej juz przed sama redukcja zmienilem na professionala!!!!!
  • 0

  #4
  Torres

  Torres

   * holiday *

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23077 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 10 lat
  Malo jest na rynku kompleksowych produktow stricte po treningowych, fajnie ze Hi Tec dziala w tym kierunku.
  Za Createstonem przemawia przede wszystkim obecnie rewelacyjna cena w stosunku do skladu, zawsze sam montowalem "postworki", ale nie zawsze jest to oplacalne %-) .
  • 0

  #5
  Duch123

  Duch123

   Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 108 postów
  Świetne rozwiązanie, praktycznie wszystko w jednym. Bardzo wygodne bo nie trzeba brać kilku puszek za sobą na siłownię %)Jeden z niewielu o ile nie jedyny tego typu produkt na rynku. Na pewno kupię w niedługiej przyszłości!!

  Edytowany przez Duch123, 08 czerwiec 2010 - 16:38 .

  • 0

  #6
  T.Pabiniak

  T.Pabiniak

   HiTec & KFD Team

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 30372 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 8 lat
  dobra odzywka nawet na poczatku suplementacji jest komplet potrzebnych substancji dla rozwiju umiesnienia... czesto na poczatku ktos kto zaczyna kupuje keratyne mono + gainera.... tutaj mamy to wszystko plus antykataboliki, witaminy mineraly itd
  • 0

  #7
  Kamil-Nowakowski

  Kamil-Nowakowski

   HI TEC NUTRITION

  • Partner KFD
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11988 postów
 • Wiek: 38
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Giżycko
  • Staż [mies.]: długo
  CREATESTON PROMO

  Załączone miniaturki

  • createston.jpg

  • 0

  #8
  T.Pabiniak

  T.Pabiniak

   HiTec & KFD Team

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 30372 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 8 lat
  dobre promo!!!!!!! pewnie wiele osob bedzie zainteresowanych w szczegolnosci massivem!!!!
  • 0

  #9
  Massive`

  Massive`

   Extreme Bodybuilding

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 63868 postów
 • Wiek: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Trójmiasto
  • Staż [mies.]: 13 lat
  Kusząca oferta,będzie trzeba wysupłać nieco gotówki i się zabepieczyć w createston na cały cykl masowy.
  • 0

  #10
  T.Pabiniak

  T.Pabiniak

   HiTec & KFD Team

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 30372 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 8 lat
  mysle ze bedzie to dobry wybor a na ktorego sie decydujesz???
  • 0

  #11
  Massive`

  Massive`

   Extreme Bodybuilding

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 63868 postów
 • Wiek: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Trójmiasto
  • Staż [mies.]: 13 lat
  Jednka proferssional,mam tendencje do łapania tkanki tłuszczowej więc chcę utzrymac dość przyzwoity bf podczas masówki %-)
  • 0

  #12
  T.Pabiniak

  T.Pabiniak

   HiTec & KFD Team

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 30372 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 8 lat
  ok rozumiem ale jezeli bedziesz rozsadnie jadl nic by Ci nie bylo nawet od massiva!!!! wiem po sobie!!!!
  • 0
  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko