Skocz do zawartości

Zdjęcie

DNP (2,4-Dinitrophenol) - Najskuteczniejszy spalacz tłuszczu?

- - - - -

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
uzytkownik_673868

uzytkownik_673868

  eye contact

 • Spamer ;)
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3939 postów

DNP (2,4-Dinitrophenol)

UWAGA

Dinitrofenol bywa stosowany tylko przez doświadczonych zawodników będących pod stałą opieką lekarza.

Typowe i niestety prawie zawsze występujące skutki uboczne to: wrażenie przemęczenia, podwyższona temperatura, pocenie się, bóle głowy. W przypadku przedawkowania temperatura ciała wzrasta drastycznie, co może zakończyć się nawet śmiercią!

WSTĘP

DNP (2,4-Dinitrophenol), przemysłowa substancja, która jest wykorzystywana do rozmaitych celów. Zdobył dużą popularność jako, odkryte przypadkowo, narzędzie do walki z niechcianą tkanką tłuszczową. Znacznie przyspiesza metabolizm. Dzięki takim właściwościom użytkownicy tego środka potrafią zgubić kilka kg tłuszczu w ciągu dość krótkiego okresu.JAK DZIAŁA DNP?

Sklasyfikowany jako "rozprzęgacz fosforylacji oksydacyjnej", z medycznego punktu widzenia jest to bardzo niebezpieczna substancja, ponieważ organizm nie daje żadnych sygnałów w razie przedawkowania.

DNP (2,4-Dinitrophenol) zwiększa przepuszczalność błony mitochondrialnej dla protonów, co utrudnia, bądź zwalnia syntezę ATP. ATP to paliwo dla wszelkich procesów życiowych w komórkach. ATP jest produkowane w mitochondriach za pomocą tzw. pompy protonowej, a DNP zakłóca jej działanie. Najprościej mówiąc cząsteczki DNP biorą protony po jednej stronie błony mitochondrialnej, są w stanie przedostać się przez membranę i po jej drugiej stronie oddają zabrane protony, pomijając w ten sposób pompę protonową. To oznacza, ze gospodarowanie
energią przez organizm jest na tyle nieefektywne, ze podejmuje on wszelkie działania, by pozyskać więcej ATP. Spala dużo więcej glukozy i tłuszczów, ale energia ta zostaje w dużej części uwolniona w postaci ciepła, zamiast produkcji ATP.HISTORIA DNP

Wielu zawodowych kulturystów startujących w zawodach oraz wielu amatorów nieustannie próbuje się prześcignąć w osiągnięcia lepszej "rzeźby" od swoich konkurentów. Od kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o jego właściwościach, dinitrophenol powoli zdobywał coraz to większą rzeszę fanów. W 1931 roku, badanie przeprowadzone przez Stanford University potwierdziło naukowo potencjał tego środka. Nie trudno przewidzieć co stało się potem. Znalazł on swoją drogę do przeróżnych leków przeciw otyłości, był dodawany do przeróżnych diet przez dietetyków. Regulacje i restrykcje były znacznie mniejsze niż w czasach obecnych, więc nikt zbytnio nie przejmował się skutkami ubocznymi leków, więc wiele z tych "leków" było dostępnych bez recepty. Dwa lata później FDA zakazało stosowania środka ze względu na jego działanie oraz to, że był dostępny bez recepty w wielu "magicznych środkach odchudzających". FDA właśnie w tym czasie rozwijała swoje skrzydła, powstała właśnie w tym okresie, więc działała bardzo nachalnie oraz stanowczo z braku jakichkolwiek ustaleń odgórnych, reguł podejmowania legalnej substancji z rynku. W tym czasie odnotowano tylko 1% przypadków zaćmy u stosujących ten środek, jednak co ciekawe były to tylko kobiety. Obecnie istnieją sposoby, aby zapobiec wystąpieniu takich skutków ubocznych jak zaćma.


Podczas, gdy stack ECA (efedryna, kofeina, aspiryna) zwiększa metabolizm o 3%, tak DNP potrafi go zwiększyć kilka razy więcej. DNP nie posiada anorektycznych właściwości efedryny czy clenbuterolu, wręcz przeciwnie, zwiększa apetyt na węglowodany. Problem ten można łatwo obejść stosując obok DNP np. Efedrynę, która hamuje łaknienie.RYZYKO STOSOWANIA

Czytając o "cudownych" właściwościach DNP pewnie zastanawiacie się jakie niesie za sobą ryzyko stosowania?
Są one bardzo groźne i wyjątkowo nasilone oraz przyczyniają do tego, że substancja ta jest nie do zniesienia podczas stosowania. Zaczynamy od najbardziej niebezpiecznych skutkach w stronę najmniej szkodliwych.

Śmierć - Jest to oczywiste ryzyko. Odnotowano przypadki śmierci kilku kulturystów stosujących ten środek.

Przegrzanie organizmu - Nie ma górnej granicy wzrostu temperatury przez DNP, dlatego, gdy przedawkujemy preparat, możemy dosłownie "usmażyć się od wewnątrz" (skutek - śmierć). Dawkowanie zostanie przedstawione poniżej, ale nawet lekko przesadzona dawka może spowodować śmierć. Znacznie mniejsze przedawkowanie może spowodować uszkodzenie mózgu lub innych narządów.

Karcynogeneza - Fenole w medycynie uważane są za rakotwórcze. DNP nigdy nie udowodniono bezpośredniej winy DNP w powstaniu raka. Oprócz działania rakotwórczego fenole nasilają produkcję wolnych rodników oraz szybko utleniają związki zawarte w tkance tłuszczowej, które mogą okazać się potencjalnie niebezpieczne.

SKUTKI UBOCZNE

Dyskomfort i poty - Jest to najbardziej i najczęściej doskwierający skutek uboczny stosowania DNP, zarówno dla samego stosującego jak i dla osób z jego otoczenia. Nawet w zimie, w domu, w temperaturze pokojowej ubrania stosującego będą całe mokre. Gdy pracujesz np. na kierowniczym stanowisku i musisz nosić odzież formalną (garnitury) rozważ inną metodę utraty tłuszczu. Będzie to również doskwierać w życiu osobistym. Wyobraź sobie, że musisz iść na randkę jakbyś wyszedł bezpośrednio z kąpieli.

Bezsenność - Drugim najczęściej odnotowanym skutkiem ubocznym jest bezsenność. Można zminimalizować stosując suplementy diety na bazie waleriany lub melatoniny, lub sięgnąć po środki na receptę np. relanium. Jeżeli będzie je stosował regularnie może dojść u Ciebie do uzależnienia, więc należy rozważyć również tę kwestię.

Zżółcenie płynów - Niektórzy tego nie zauważają, a niektórzy tak. Wszystkie płyny w organizmie przybierają żółtawy kolor. Mocz, sperma, wydzielina z pochwy, pot - wszystko staje się żółte. Zgodnie z dzisiejszym stanem wiedzy, ten skutek uboczny nie jest szkodliwy sam w sobie.

Bolące mięśnie - Jest to kolejna rzecz, która może stać się uporczywa. Zaleca się stosować obciążenia tak, aby umożliwić nie mniej jak 15 powtórzeń na serię, w obojętnie jakim programie treningowym. Niepotwierdzone raporty i doniesienia świadczą o skuteczności tej metody w przeciwdziałaniu bolących mięśni.

Reakcje alergiczne - Są indywidualne, ale warto omówić skrótowo co może się dziać. W następstwie stosowania DNP u niektórych użytkowników, może dojść do reakcji alergicznych, a 10% z nich będzie uczulonych na ten środek. Mogą one obejmować wysypkę, swędzenie, pęcherze skórne, niewyjaśnione wysypki. Jeżeli wystąpią u Ciebie wyżej wymienione skutki i staną się bardzo uporczywe natychmiast zaprzestań stosowania tego środka.

Głód węglowodanowy - Jak w większości diet nisko-węglowodanowych, siła woli jest najważniejsza.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
 • Stosować tapering, czyli rozpoczynać i kończyć cykl mniejszymi dawkami,
 • zanim się dojdzie do właściwych, np. pierwszy dzień 100 mg, kolejne 2 dni 200 mg, później, jeśli wciąż czujemy, że to mało, wchodzimy na 300mg. Tak samo powoli zmniejszamy dawki, co chroni nas przed gwałtownymi i niekontrolowanymi reakcjami organizmu.
 • Należy kontrolować temperaturę rano i wieczorem. To nie przesada, tylko elementarna zasada bezpieczeństwa. Nie należy przekraczać temperatury 39'C. Jeśli temperatura wzrasta powyżej tej granicy albo pogarsza się ogólne samopoczucie, należy zmniejszyć dawki. Jeśli temperatura wzrasta powyżej 40'C należy natychmiast przerwać cykl na co najmniej 2 dni i starać się schłodzić organizm.
 • Należy pić co najmniej 4-5 litrów płynów, aby uniknąć problemów z przegrzaniem organizmu. Należy pić nie tylko wodę, ale jak najwięcej soków lub napojów typu Isostar, aby nie zachwiać równowagi elektrolitowej organizmu. Unikać herbaty, kawy. Najlepiej pić napoje ochłodzone do około 10-15 stopni. Nie należy zwracać uwagi na retencję wody, która jest normalna - ostateczna sylwetka pojawia się dopiero 5-7 dni po ostatniej dawce DNP.
 • Nie stosować więcej niż 3 cykle w ciągu roku! DNP kumuluje się w organizmie i jego przedłużone stosowanie może doprowadzić do ciężkich następstw, łącznie z wspomnianą na początku zaćmą. Organizm musi mieć czas na oczyszczenie się.
 • Unikać forsownych treningów. Zamiast 40 minut na steperze idź na spokojny spacer, albo popływać w chłodnym basenie.
 • ZERO solarium oraz opalania na słońcu.
 • By chudnąć, organizm musi spalić cały glikogen i sięgnąć po rezerwy zmagazynowane w tkance tłuszczowej. Jednocześnie brak cukru we krwi oznacza ospałość i ciągły głód. Dlatego podczas cyklu nie należy stosować drakońskich diet, tylko podzielić jedzenie na 5-6 niewielkich posiłków, w których węglowodany będą stanowić 40-50% kalorii. Unikać cukrów prostych (cukier, słodycze). Dostarczać dużo białka, ewentualnie stosować suplementy z glutaminą i HMB, aby chronić tkankę mięśniową przed katabolizmem.
DAWKOWANIE
 • poniżej 90kg ok. 200mg (stosować tapering) krystalicznego DNP dziennie(ok. 100mg co 12h)
 • powyżej 90kg ok. 300-400mg (stosować tapering) krystalicznego DNP (ok. 100mg co 8h)
Środek bierze się przez 2 tygodnie, później robi 2 tygodnie przerwy i można powtórzyć cykl.
Ten sposób stosowania chroni przed zmianami w wytwarzaniu hormonów tarczycy,
których produkcja może być zmniejszona w przypadku długotrwałego stosowania.

Uwaga: dokładne dawkowanie DNP jest bardzo ważne, należy być 100% pewnym co do
zawartości czystego DNP w preparacie.SUPLEMENTACJA

Jest wiele suplementów diety, które pomogą w skuteczności terapii jak również poprawią komfort użytkownika.
 • Magnez / 1500mg dziennie
 • Witamina C / 3000mg w dawkach podzielonych
 • Witamina E / 1200 IU w dawkach podzielonych
 • Glutation / 200mg w dawkach podzielonych
 • NAC / dawkowanie według producenta
 • T3 / według tolerancji własnej
 • Wapń / 2000mg dziennie
 • 5-HTP / jako środek nasenno uspokajający oraz poprawiający samopoczucie
 • Kwas a-liponowy / 1000mg w dawkach podzielonych
CZAS DZIAŁANIA I OBJAWY

Dzień 1: Nic się nie dzieje, możliwy głód węglowodanowy i zwiększenie ciepłoty ciała.

Dzień 2: Zmniejszenie konwersji T4 do T3. Możliwa "zamuła". Wyraźne zwiększenie temperatury ciała.

Dzień 3-5: Podwyższona temperatura ciała ze wszystkimi możliwymi skutkami ubocznymi.
Tutaj ujawnia się zatrzymanie płynów.

Dzień 6-8: Wyraźna retencja wody ze wszystkimi skutkami ubocznymi. Płaskie mięśnie ze względu na wyczerpanie zapasów glikogenu.

Dzień 9-10: DNP powoli, stopniowo opuszcza organizm. Wszystkie symptomy stosowania nadal obecne.

Dzień 11-12: Retencja wody powoli zaczyna opadać. Doświadczamy większej wydolności i wytrzymałości mięśni.

Dzień 13-14: Odbudowa zapasów glikogenu, retencja wody powinna całkowicie zniknąć.


WNIOSKI

Obecnie DNP jest chyba najsilniejszym narzędziem w walce z niechcianym tłuszczem w arsenale kulturysty, nie musi to jednak oznaczać, że jest przeznaczony dla wszystkich oraz, że jest bezpieczny. Pytanie brzmi czy warto ponosić takie ryzyko, jeśli podobne efekty można uzyskać dietą, treningiem i zwykłymi suplementami wspomagającymi odchudzanie?
Opracowanie jest wyłącznie moimi własnymi przemyśleniami na temat tej substancji
źródło: internet, własna wiedza
 • 2

#2
uzytkownik_187415

uzytkownik_187415

  Się rozkreca

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 328 postów
z tego co pamietam na opakowaniu jest trupia czaszka. mnie to dosyc skutecznie odstrasza ;)
 • 0

#3
uzytkownik_380455

uzytkownik_380455

  Się rozkreca

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 346 postów
fajnie to zmontowałeś...

dużo info w necie o tym, głównie jakiś medyczny bełkot ale ty to wyłożyłeś nam prosto i przejrzyście, wszystko ładnie piękne

jakbyś kiedyś miał chwile to zmotaj taki artykuł o metribolonie... też mega ciekawy środek z tej wyższej półki
 • 0

#4
uzytkownik_950946

uzytkownik_950946

  ...

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3329 postów

Porównania DNP do obecnych leków stosowanych w leczeniu otyłości są zdumiewające, na korzyść DNP.
Podczas, gdy stack ECA (efedryna, kofeina, aspiryna) zwiększa metabolizm o 3%, tak DNP potrafi go zwiększyć o 50%.

Masz błąd w arcie - tutaj powinno być raczej 30%, a nie 3%.
 • 0

#5
uzytkownik_673868

uzytkownik_673868

  eye contact

 • Spamer ;)
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3939 postów
Nie ma żadnego błędu.
 • 0

#6
uzytkownik_69888

uzytkownik_69888

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 815 postów
Bardzo interesujący art .
Wart uwagi i poświęcenia swego cennego czasu na przeczytanie ;)
 • 0

#7
uzytkownik_663521

uzytkownik_663521

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3857 postów
Fajne kompedium na temat środka
 • 0

#8
uzytkownik_163869

uzytkownik_163869

  Się rozkreca

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPip
 • 319 postów
ja sie bawilem tym z ciekawosci i moge powiedziec ze ten srodek jest dobry do pozbycia sie nadmiaru tkanki tluszczowej z wysokiego poziomu do normalnego w miare krotkim czasie lecz do robienia formy kulturystycznej nie za bardzo.
samopoczucie jak w saunie ;)

wyglad- lipa na maxa- podchodzi sie woda podskorna i miesien miekki z racji prawie calkowitego braku glikogenu

treningu nie da sie zrobic tak jakby sie chcialo, brak sily, aerobow nie mozna raczej robic bo moze to byc niebezpieczne

i jeszcze zgaga po polknieciu tabsa

nie warto i ten srodek nie jest taki cudowny jaka ma opinie

Edytowany przez Paweł56, 29 grudzień 2010 - 01:52 .

 • 0

#9
uzytkownik_616813

uzytkownik_616813

  Się rozkreca

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 284 postów
Nie widziałem kilku ważnych informacji. Mianowicie...

Może być stosowany jako herbicyd, totalny defoliant i desykant. Do defoliacji roślin wymagane są dawki 7,5-10 kg/ha. Jest silnie trujący dla ludzi i zwierząt. Dawki rzędu 3,5 mg/kg powodują silne zatrucia z objawami obrzęku płuc i gorączką.
Należy do fitotoksycznych bojowych środków trujących i był stosowany przez Amerykanów podczas wojny w Wietnamie do niszczenia pastwisk, lasów i kultur roślinnych. Oznaczenia wojskowe w USA – DNP.


Oglądałem kiedyś dokument odnośnie weteranów wietnamu. Co ciekawe wielu z nich po powrocie zaczęło umierać na raka. Zaczęto badać dlaczego. Jak się okazało zdecydowana większość tych z rakiem brała udział w operacjach gdzie użyto DNP.
Po przebadaniu reszty jeszcze żyjących żołnierzy, którzy też brali udział w tych operacjach okazało się że tworzyły się u nich dodatkowe 2 chromosomy (para) tak jak u chorych dzieci.
Niestety nie pamiętam tytułu tego dokumentu a sam chętnie jeszcze raz bym go obejrzał.
Jak dla mnie DNP to trucizna nie lek, zastosowanie jako herbicyd mówi samo za siebie.
 • 0

#10
uzytkownik_246755

uzytkownik_246755

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 17 postów
w 100% popieram poprzednika... Lepiej zainwestować w dietę i poświęcić więcej wolnego czasu niż truć się DNP...
 • 0

#11
uzytkownik_512988

uzytkownik_512988

  Nowy na pokładzie

 • Nowi na forum
 • Pip
 • 1 postów
Drops, czy jest mozliwość kontaktu z Tobą poza forum- mam pytanie, którego nie chce tu zadawać aby nie naruszać regulaminu.
 • 0

#12
uzytkownik_533222

uzytkownik_533222

  Chyba zostanę tu na dłużej

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 858 postów
...ja dodam tylko,ze 5-HTP to lipton,ja bralem normalnie bez zadnego soku 800mg ed i zero dzialania uspokajajacego i nie pomaga NIC w zasypianiu,nie wiem czy to ta szajsowna firma PURITIANS PRIDE,czy ogolnie klapa :offtopic: w sumie poza tematem :oops:
 • 0

#13
uzytkownik_533222

uzytkownik_533222

  Chyba zostanę tu na dłużej

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 858 postów

Masz błąd w arcie - tutaj powinno być raczej 30%, a nie 3%.

chyba jednak wiecej spala niz 3% Efa+kofa

[http://www.ncbi.nlm....ubmed_RVDocSum]

OBJECTIVE: To examine long-term safety and efficacy for weight loss of an herbal Ma Huang and Kola nut supplement (90/192 mg/day ephedrine alkaloids/caffeine).

DESIGN: Six-month randomized, double-blind placebo controlled trial.

SUBJECTS: A total of 167 subjects (body mass index (BMI) 31.8+/-4.1 kg/m(2)) randomized to placebo (n=84) or herbal treatment (n=83) at two outpatient weight control research units.

MEASUREMENTS: Primary outcome measurements were changes in blood pressure, heart function and body weight. Secondary variables included body composition and metabolic changes.

RESULTS: By last observation carried forward analysis, herbal vs placebo treatment decreased body weight (-5.3+/-5.0 vs. -2.6+/-3.2 kg, P<0.001), body fat (-4.3+/-3.3 vs. -2.7+/-2.8 kg, P=0.020) and LDL-cholesterol (-8+/-20 vs. 0+/-17 mg/dl, P=0.013), and increased HDL-cholesterol (+2.7+/-5.7 vs. -0.3+/-6.7 mg/dl, P=0.004). Herbal treatment produced small changes in blood pressure variables (+3 to -5 mm Hg, P< or =0.05), and increased heart rate (4+/-9 vs. -3+/-9 bpm, P<0.001), but cardiac arrhythmias were not increased (P>0.05). By self-report, dry mouth (P<0.01), heartburn (P<0.05), and insomnia (P<0.01) were increased and diarrhea decreased (P<0.05). Irritability, nausea, chest pain and palpitations did not differ, nor did numbers of subjects who withdrew.

CONCLUSIONS: In this 6-month placebo-controlled trial, herbal ephedra/caffeine (90/192 mg/day) promoted body weight and body fat reduction and improved blood lipids without significant adverse events.


W skrócie: podawano 167 osobom przez 6 miesięcy 90 mg efedryny i 192 mg kofeiny bądź placebo (z tych 167 osób -> grupa placebo: 84; grupa efka i kofeina: 83 osoby). Stwierdzono znaczące działanie w redukcji wagi, poziomu tłuszczu oraz poprawę profilu lipidowego bez większych skutków ubocznych.

SPADEK WAGI CIAŁA: -5.3+/-5.0 kg vs. GRUPA PLACEBO -2.6+/-3.2 kg,
:crazysex:
 • 0

#14
uzytkownik_285755

uzytkownik_285755

  Na KFD prawie jak w domu ;)

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 1756 postów
U mnie ma miescie chodzi DNP w kapsulkach o wartosci 200mg.Dla mnie jest to zbyt duza dawka biorac fakt ze uklada sie dawke do wagi nie do schematu.Samopoczucie Na cyklu z uzyciem DNP jest nie przyjemne.Szybko traci sie plyny i czeesto wystepuje nadkwasota zoladka.

Wierze ze kazda osoba ktora zdecyduje sie na uzycie DNP w redukcji BF% jest swiadoma przygod jakie moze poniesc ze soba taki cykl,a i doswiadczenie ma emerytowanego kulturysty.
 • 0

#15
uzytkownik_533222

uzytkownik_533222

  Chyba zostanę tu na dłużej

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 858 postów

U mnie ma miescie chodzi DNP w kapsulkach o wartosci 200mg.Dla mnie jest to zbyt duza dawka biorac fakt ze uklada sie dawke do wagi nie do schematu.Samopoczucie Na cyklu z uzyciem DNP jest nie przyjemne.Szybko traci sie plyny i czeesto wystepuje nadkwasota zoladka.

Wierze ze kazda osoba ktora zdecyduje sie na uzycie DNP w redukcji BF% jest swiadoma przygod jakie moze poniesc ze soba taki cykl,a i doswiadczenie ma emerytowanego kulturysty.mistrzu,a jak prawda,ze traci sie na tym mega duzo miesa?tak S.P VADIM pisal...a farah poleca i stosuje u swoich podopiecznych :crazysex:
 • 0

#16
SLIN

SLIN

  bejbik on dzjus

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 24240 postów
widze ze masz swojego osobistego idola , jednak nalezy pamietac o tym nie ten jest twardzielem ktory ma na mordzie blizny ale ten ktory mu je zrobil - chyba nie musze dalej tego tlumaczyc
co do tematu , prawda lezy zawsze po srodu podobnie jak z clenem , staz i td i tak jak zawsze sklonnosci indywidualne , typ budowy tez robi swoje , wiec jeden bedzie mowil srak a drugi tak ale co z tego , nawet zawodowi kulturysci sie myla i robia bledy ewentualnie ich porady maja sie jak nijak bo mamy inny tryb zycia

to ze ja swego czasu na omce gram i 40 mg mety nawet sutki nie zaskrzypialy, nie bede pisal ze jest to normalne ,zreszta takich przykladow jest tysiace
u mnie na winie(samym wycinka) leci mieso i sila slabo inni beda palic same sadlo i robic sile ,osobiscie w to watpie ale takie mam informacje

Edytowany przez CFANIACZEK, 16 maj 2011 - 00:24 .

 • 0

#17
uzytkownik_706135

uzytkownik_706135

  Zbanowany

 • Zbanowany
 • PipPipPipPipPipPip
 • 4570 postów

ciało się gotuje w prawdziwych męczarniach

 

pewnie nie prawda i te informacje nie dojdą do wszystkich, kto zechce to weźmie

ale faktów nie oszukamy

 

http://m.tokfm.pl/To...____pisala.html

 

http://facet.interia...zczu,nId,980657


 • 0

#18
uzytkownik_173446

uzytkownik_173446

  KFD Platinum

 • KFD pro
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3381 postów

Jakich faktów? Jak ktoś nie ma mózgu i łyka DNP jak cukierki, to proszę Pana bardzo to zwykła selekcja naturalna, słabsze i głupsze jednostki odpadają. 


 • 2

#19
uzytkownik_428637

uzytkownik_428637

  Ryjówkarz Kokardo-Aksamitny

 • Mod Ogólny
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 18027 postów

To nawet nie o to chodzi. Jeśli to jest zwykły chamski under jak na tamtych obrazkach a nie substancja laboratoryjna z idealną zgodnością składu to zawsze będzie niebezpieczna bo tak naprawdę nie wiesz ile bierzesz. Tutaj też można przeczytać treść ala zachęcanie vs zniechęcanie. http://www.kfd.pl/dn...16.html/?hl=dnp


 • 0

#20
uzytkownik_162818

uzytkownik_162818

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 45 postów
Zgadałem się na siłce z gościem mającym kapsy 150mg, kupiłem 14 sztuk na 2 tygodnie cyklu. Przy 2300 zapotrzebowania, 2000kcal 40% carbs/l +30/30 białko i tłuszcz (200g węgli, 165g białka, 67 fatu) nada się po 1tyg bez węgli? Obok poleci 20g olej mct, 10g fish oil, witaminy olimpa z antyoksydantami, zielona herbata, 3g vit C itd
 • 0