Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Diclac Lipogel (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Spec
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Diclac Lipogel

Skład: Diclofenacum natricum
Postać farmaceutyczna: żel
Dawka: 10 mg/g
Wielkość opakowania: 1 tuba 50 g
Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH
Wytwórca: Sandoz GmbH
Kraj wytwórcy (kod kraju): A

Działanie
Lek z grupy NLPZ (pochodna kwasu aminofenylooctowego) do stosowania zewnętrznego na skórę o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym w postaci żelu o strukturze liposomalnej. Mechanizm działania polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Wodno-alkoholowe podłoże zapewnia preparatowi działanie łagodzące i chłodzące. Po zastosowaniu miejscowym diklofenak przenika przez skórę do tkanki podskórnej, błony maziowej i płynu maziowego. Wchłonięciu do krwiobiegu ulega około 6% dawki. Maksymalne stężenie diklofenaku we krwi po podaniu miejscowym jest około 100 razy mniejsze niż po podaniu doustnym. Opatrunek okluzyjny stosowany przez 10 h trzykrotnie zwiększa ilość diklofenaku wchłanianego do krwiobiegu. Lek się z białkami osocza w 99,7% (z czego w 99,4% z albuminą). Diklofenak i jego metabolity są wydalane głównie z moczem.

Wskazania
Leczenie miejscowe: stanów zapalnych, bólów i obrzęków pourazowych kończyn (takich jak skręcenia, stłuczenia, przeciążenia), bólów stawów obwodowych i stawów kręgosłupa, stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak zapalenie ścięgien, zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej - "łokieć tenisisty"), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ objawiająca się napadami astmy, pokrzywką lub zapaleniem błony śluzowej nosa. Nie stosować na skórę zmienioną chorobowo oraz otwarte rany. Nie stosować pod opatrunki, które nie przepuszczają powietrza. Nie stosować u dzieci do ukończenia 12 rż.

Ciąża i laktacja
Nie stosować w III trymestrze ciąży (lek może hamować czynność skurczową macicy lub być przyczyną przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego u płodu). W I i II trymestrze ciąży stosować tylko w przypadku bezwzględnej konieczności. Jest mało prawdopodobne, aby diklofenak stosowany miejscowo na skórę przenikał do mleka kobiecego - w okresie karmienia piersią nie należy stosować preparatu na duże powierzchnie skóry lub dłużej niż 1 tydzień.

Działania niepożądane
Sporadycznie mogą wystąpić miejscowe odczyny skórne, takie jak: świąd, zaczerwienienie, wysypka, uczucie pieczenia, obrzęk oraz pęcherzyki, grudki, łuszczenie i suchość skóry. W pojedynczych przypadkach, podczas długotrwałego stosowania preparatu na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uogólniona wysypka, napad astmy oskrzelowej oraz reakcje nadwrażliwości (obrzęk naczynioruchowy, duszność, skurcz oskrzeli i nadwrażliwość skóry na światło słoneczne).

Dawkowanie
Zewnętrznie. Nakładać cienką warstwę żelu (2-4 g) 3-4 razy dziennie na skórę w obrębie bolącego miejsca, delikatnie wcierając. Nie stosować dłużej niż 2 tyg. w przypadku zmian reumatycznych i nie dłużej niż 3 tyg. w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów.

Uwagi
Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, w tym przypadku, mogę polecić Ci takie produkty (dla ułatwienia przygotowałem boks ze zdjęciami):
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników


Najważniejsze działy: Kulturystyka | Dieta | Przepisy | Trening | Doping | Fitness | MMA
 Zamknij okienko