Skocz do zawartości

Zdjęcie

DETOX! Oczyszcanie organizmu przygotowania do treningow,

- - - - - detox oczyszczanie organizmu zdrowie trening dieta

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#61
kravmaga

kravmaga

  KFD to mój dom ;)

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPip
 • 4567 postów
No i zeszło się 3 muszkieterow i zaczęli swoje dywagacje, boże widzisz i nie grzmisz
 • 0

#62
uzytkownik_725245

uzytkownik_725245

  Na KFD prawie jak w domu ;)

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPip
 • 1533 postów

Kolega Shotgun89 został na stałe wyrzucony z forum KFD. Niestety treści (czytaj: głupoty) które pisał raziły strasznie w oczy, a dwa za dużo tych wojen z całym forum.

 

To także info dla innych forowiczów, którzy mają jakieś wątpliwości co to poziomu merytorycznego KFD oraz tego czy mam obawy przed użyciem ban maszynki (ale wierzę, że nikt więcej sprawdzać tego nie będzie chciał).

 

Mam nadzieję, że więcej w tym temacie nie będę musiał "sprzątać".


 • 0

#63
uzytkownik_587306

uzytkownik_587306

  Chyba zostanę tu na dłużej

 • Zbanowany
 • PipPipPipPip
 • 944 postów

"Moją teorię detoksykacji" -> wydaje mi się, że właśnie tutaj jest problem. To nie jest forum od tworzenia teorii ( szczególnie dział zdrowie ), tylko dzielenia się faktami i opiniami opartymi na faktach medycznych. Pomijając już to, że Twoich twierdzeń nie można nawet nazwać teoriami - to zbyt daleko posunięte określenie.

Aha, czyli słowo detoksykacja można używać w dowolnym znaczeniu, nadawać jej takie cechy jakie nam w danym momencie pasują. Taki wygodny worek dla wszelkich pseudomedycznych zabiegów? Właśnie zdefiniowałeś praktyki stosowane przez nieuczciwych marketingowców. A prośba o podanie konkretnej, jednoznacznej definicji nie polega na napisaniu "każdy ziomeczek będzie wiedział o co kaman". Takimi "argumentami" nie posługują się poważni ludzie. // broscience detected.

Ja w bibliotece widziałem książkę w całości poświęconą szkole magii i czarodziejstwa, nawet w 6 tomach. Bardzo popularna. RLY!? To są Twoje jedyne argumenty jakie potrafisz wymyślić?

dr Hudy Clark, to ten od kwantowego analizatora zdrowia? Na takich szarlatanów się powołujesz? Więcej pseudonauki? Tylko tyle potrafisz w tym temacie napisać? Poza tym Appeal to Authority, w zasadzie klasyczny błąd logiczny w Twoim wykonaniu.

 

Kwantowa analiza składu ciała jest metodą pomiaru bioimpedancji elektrycznej - BIA (rezystancji i reaktancji) przez urządzenie wyposażone w analizator i elektrody.

Kwantowy analizator składu ciała może służyć do:
1) Pomiaru całkowitej zawartości wody w organizmie (TBW), wody zewnątrzkomórkowej (EBW) oraz wewnątrzkomórkowej (ICW), tłuszczowej masy ciała (FM) oraz beztłuszczowej masy ciała (FFM). Badanie to jest pomocne w ustalaniu indywidualnego planu dietetycznego dla osób otyłych, z nadwagą lub sportowców.
2) Pletyzmografii oraz kardiografii impedancyjnej. Wykonuje pomiary hemodynamiczne, takie jak objętość minutowa czy pojemność wyrzutowa serca oraz mierzy przepływ krwi w naczyniach krwionośnych.

Kwantowy analizator składu ciała nie może służyć do:
1. Pomiaru elektrolitów (wapń, sód, potas, magnez)
2. Pomiaru stężeń hormonów i enzymów
3. Pomiaru metali toksycznych (ołów, kadm, arsen)

4. Pomiaru wydzielania enzymów

5. Pomiaru składu flory jelitowej

6. Analizy funkcji narządów wewnętrznych (jelito, wątroba, trzustka).

Zastosowanie urządzenia w celach diagnostyki laboratoryjnej jest niezgodne z zasadami sztuki i prowadzone przez znachorów, którzy wykorzystują niewiedzę pacjentów w tym zakresie.


PAMIĘTAJ! Wynik badania laboratoryjnego podpisany przez dietetyka czy naturopatę jest nieważny z mocy samego prawa i nie może stanowić podstawy do podejmowania decyzji terapeutyczno-diagnostycznych. Ponadto stanowi naruszenie przepisów prawa, które jest karalne. Jeżeli zauważyłeś, że wynik wydała osoba nieuprawniona, zgłoś ten fakt do Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie, ul. Konopacka 4.

UWAGA! Pletyzmografia, kardiografia impedancyjna, pomiar zawartości tkanki tłuszczowej czy beztłuszczowej masy ciała, nie są badaniami laboratoryjnymi i mogą być wykonywane przez lekarzy bądź dietetyków niewpisanych na listę diagnostów laboratoryjnych.


Pisząc w skrócie, p. Clark zarabia na głupocie swoich klientów.

Apeluję do administracji o rozważenie stałego zbanowania tego użytkownika, za intencjonalne i nagminne szerzenie potencjalnie szkodliwych metod "leczniczych" opartych na praktykach pseudomedycznych.


Edytowany przez Arthass, 10 październik 2018 - 17:51 .

 • 0