
Czeste Zawroty Glowy
#1
Napisany 07 marzec 2007 - 18:41

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi
Doradca KFD
Siemka, sprawdź ofertę specjalną:

Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:
#2
Napisany 07 marzec 2007 - 19:00

Witam. Moja dziewczyna czesto ma zawroty glowy. Nieraz slabsze a nieraz sa tak mocne ze musi zlapac sie np jakiejsc sciany czy poreczy na chwile zeby utrzymac rownowage. Dlaczego tak sie dzieje? Jak to wyleczyc? Czy to minie? Jakby co to dodam ze chodzi do 3kl gimnazjum i w styczniu skonczyla 16 lat.
pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi
Nie wiele o niej napisales.Ciezko cos stwierdzic po tym ze ma 16 lat :]
Moze za malo je, moze za duzo cwiczy....?
Byla z tym u lekarza? Co powiedzial?
#3
Napisany 07 marzec 2007 - 19:19

pzdr
Edytowany przez kuba_grodkow, 07 marzec 2007 - 19:23 .
#4
Gość_kamil91_*
Napisany 07 marzec 2007 - 19:56


#5
Napisany 07 marzec 2007 - 19:58

#6
Napisany 07 marzec 2007 - 20:38

Nieraz to rozumiem bo sam tak miewam ale Ona ma to dosyc czesto.Codziennie kreci sie jej w glowie. nieraz jest tak ze prawie caly dzien tak ma.
To niech idzie do lekarza i to jak najszybciej!!!!
#7
Napisany 07 marzec 2007 - 23:41

#8
Napisany 08 marzec 2007 - 07:35


pozdrawiam
#9
Napisany 08 marzec 2007 - 09:58

#10
Napisany 08 marzec 2007 - 19:28

#11
Napisany 08 marzec 2007 - 22:23

Najlepiej udaj sie z nią do lekarza , jeśli Ci na niej zalęży
#12
Napisany 08 marzec 2007 - 22:52

szory zawroty sa np kiedy lezymy sobie w lozku i jak wstaje to nieraz zakreci jej sie w glowie ale niekoniecznie tylko wtedy. Nieraz stoimy na korytarzu szkolnym, rozmawiamy i nagle zaczyna sie jej krecic w glowie. czesto tak ma.
Kazach rozmawialem z nia i powiedziala ze jak niedlugo nie przejdzie to pojdziemy ale ja ja jeszcze pomecze zebysmy szybciej poszli bo zalezy mi na niej. Co do odzywiania to sam nie wiem czy dobrze czy zle.Zdaje mi sie ze normalnie sie odzywia tylko ze malo je.Ale dziewczyny chyba tak jedza, no nie? Szczegolowo opisalem to w 2 poscie. I codziennie lub prawie codziennie je jakis owoc, owoce.
pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Edytowany przez kuba_grodkow, 08 marzec 2007 - 22:57 .
#13
Napisany 09 marzec 2007 - 08:30

Hipotonia ortostatyczna - to obniżenie po przyjęciu pozycji stojącej wartości ciśnienia tętniczego:
o ponad 30 mmHg ciśnienia skurczowego i/lub
o ponad10 mmHg wartości ciśnienia rozkurczowego,
którym towarzyszą objawy, takie jak omdlenie, uczucie osłabienia lub zawroty głowy.
Lub może to być tylko dojrzewanie.
#14
Napisany 09 marzec 2007 - 10:22

Nie, w ciazy nie jest. Normalnie dosteje okresow. Nieraz tylko pare dni spozni sie ale to rzadko. Ale wiadomo ze w tym wieku okres ma prawo przyjsc wczesniej lub pozniej. Zreszta nie poszlismy jeszcze na calosc(tylko peeting narazie) i uwazamy wiec luz.
szory zawroty sa np kiedy lezymy sobie w lozku i jak wstaje to nieraz zakreci jej sie w glowie ale niekoniecznie tylko wtedy. Nieraz stoimy na korytarzu szkolnym, rozmawiamy i nagle zaczyna sie jej krecic w glowie. czesto tak ma.
Kazach rozmawialem z nia i powiedziala ze jak niedlugo nie przejdzie to pojdziemy ale ja ja jeszcze pomecze zebysmy szybciej poszli bo zalezy mi na niej. Co do odzywiania to sam nie wiem czy dobrze czy zle.Zdaje mi sie ze normalnie sie odzywia tylko ze malo je.Ale dziewczyny chyba tak jedza, no nie? Szczegolowo opisalem to w 2 poscie. I codziennie lub prawie codziennie je jakis owoc, owoce.
pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Moja ex też tak miła , lekarz rodzinny powiedziąl ze to serce.Gdy byłem z nią na EKG badania wychodziły OK.a dalej tak miała.
Przyczyny nie znam bo już nie jesteśmy razem

#15
Napisany 09 marzec 2007 - 11:27

#16
Napisany 09 marzec 2007 - 11:39

Przypuszczalnie nie ma osoby, która by ani razu nie przeżyła zawrotu głowy. W powszechnym rozumieniu pod pojęciem zawrotu głowy często rozumie się różne odczucia: począwszy od lekkiego braku stabilności, uczucia mdłości lub zamroczenia aż do wrażenia obracania się własnego ciała lub otaczających przedmiotów.
Zawroty głowy mogą pojawić się w wyniku uszkodzenia obwodowych obszarów narządu przedsionkowego ucha wewnętrznego albo nerwu przedsionkowego. Taki zawrót głowy nazywa się obwodowym. Przyczyną zawrotu głowy mogą być również choroby mózgu i wtedy mówimy o ośrodkowych zawrotach głowy. Zawroty głowy mogą również powstawać w przebiegu uszkodzenia innych, bezpośrednio nie związanych, układem nerwowym narządów.
Co rozumiemy pod pojęciem prawdziwy zawrót głowy tj. vertigo?
Istotne, z punktu właściwego określenia przyczyny, jest ustalenie co kryje się pod objawem zgłaszanym przez chorego jako zawrót głowy.
Prawdziwym zawrotem głowy, tj. vertigo, nazywamy złudzenie ruszania się własnego ciała lub przedmiotów znajdujących się dokoła i najczęściej takie dolegliwości powstają w wyniku uszkodzenia przedsionka - części ucha wewnętrznego. Podobnie czujemy się podczas szybkiego kręcenia się, np. na karuzeli. Jednakże, jeżeli zawroty głowy powstają bez widocznej przyczyny, może to być objawem jakiejś choroby.
Choroby i stany, którym towarzyszą zawroty głowy:
* choroby endokrynologiczne (hormonalne)
* choroby ucha wewnętrznego
* choroby krwi
* choroby serca i naczyń
* choroby związane układem nerwowym
* otrucia
* czynniki psychogenne
* choroby oczu
* urazy głowy i szyi
* choroba komunikacyjna, choroba morska
* niewystarczające odżywianie się.
Choroby ośrodkowego układu nerwowego, którym towarzyszą zawroty głowy
Zawroty głowy najczęściej występują przy następujących chorobach:
* przemijające zaburzenie ukrwienia ośrodkowego układu nerwowego (w tym niewydolność układu tętnicy podstawno - kregowych),
* udar mózgu,
* nowotwór,
* migrena,
* padaczka,
* stwardnienie rozsiane,
* urazy głowy i szyi
* inne.
Dlaczego kręci się w głowie?
Informacja z obwodowych części układu równowagi, z narządu przedsionkowego, który znajduje się w uchu wewnętrznym, dociera do jąder przedsionkowych - skupiska komórek nerwowych w pniu mózgowym. Stamtąd bodźce nerwowe kierują się do obszarów skroniowych kory mózgu, gdzie znajduje się korowy ośrodek równowagi i w którym odbywa się kontrola stanu równowagi organizmu, pozycji głowy i ciała. Zaburzeniu przekazywania bodźców nerwowych na każdym etapie tej drogi mogą towarzyszyć zawroty głowy.
Równowaga jest ustalana i podtrzymywana przez ośrodki mózgu, otrzymujące informację z organu równowagi, znajdującego się w uchu wewnętrznym i innych narządach zmysłów.
Objawy połączone z zawrotami głowy:
Prawdziwe zawroty głowy często są połączone z zaburzeniami psychowegetatywnymi:
* mdłościami
* wymiotami
* bladością
* potliwością
* nepokojem.
Jest to wynik ścisłego połączenia układu przedsionkowego z autonomicznym układem nerwowym. Każde uszkodzenie układu przedsionkowego może powodować zaburzenia wegetatywne. Mimo uczucia strachu, które towarzyszy prawdziwym zawrotom głowy, vertigo same w sobie nie są one niebezpieczne dla życia. Bardzo ważne jest prawidłowo i na czas, ustalić właściwą przyczynę choroby, która spowodowała zawroty głowy.
Charakterystyczne objawy zawrotów głowy przy chorobach mózgu
Zawroty głowy przy chorobach mózgu (pochodzenia centralnego) bardzo rzadko są jedynym objawem choroby. Z reguły towarzyszą im także inne objawy neurologiczne.
Objawy choroby mózgu:
* zaburzenie mowy
* wrażenie zdwojonego widzenia
* słabość rąk lub nóg
* drętwienie lub kłucia w jakiejś części ciała
* utrata świadomości.
Słuch z reguły nie pogarsza się, szum w uszach nie zdarza się często.
Takie są ogólne objawy centralnego zawrotu głowy. Jednak każda choroba mózgu, która powoduje zawroty głowy, ma również swoje cechy szczególne. Przejściowe zaburzenia krążenia krwi w mózgu i udar mózgu charakteryzują się gwałtownym początkiem, połączeniem zawrotu głowy ze zdwojonym widzeniem, zaburzeniami czucia, słabością w rękach i nogach, zaburzeniem koordynacji ruchów. Zawroty głowy są zazwyczaj stałe i trwają przez kilka dni. Udar mózgu jest chorobą starszego wieku.
Zawroty głowy w przypadku nowotworów mózgu zaczynają się powoli i częstokroć towarzyszą im stale narastające bóle głowy. Zawroty głowy mogą nasilać się przy określonych położeniach ciała.
Zawroty głowy w przypadku migreny zazwyczaj są również połączone z bólem głowy, i często je poprzedzają. Zawroty głowy pojawiają się napadowo. W międzyczasie nie ma ani zawrotów głowy, ani bólu głowy. Migrenę miewają osoby w wieku młodym i średnim, najczęściej kobiety.
Zawroty głowy mogą się zdarzać również przy padaczce. W takich przypadkach zawrotom głowy towarzyszy zaburzenie świadomości (nieruchomienie lub "wyłączenie się"), oraz niekiedy krótkotrwałe halucynacje albo stereotypowe ruchy, np. żucie.
Co robić w przypadku zawrotu głowy?
Jeżeli miewasz zawroty głowy, powinieneś się zwrócić o pomoc do lekarza rodzinnego. Ustalenie dokładnej przyczyny zawrotów głowy oraz określenie właściwego leczenia wymaga wielostronnych badań przez laryngologa, neurologa, internistę i endokrynologa oraz inne specjalności.
W przypadku gwałtownie nasilających się zawrotów głowy, szczególnie, połączonych z zaburzeniami mowy, słabością lub niezgrabnymi ruchami kończyn, zdwojonym widzeniem, utratą mowy lub innymi zaburzeniami czucia, zawsze należy natychmiast wezwać lekarza. Przed zbadaniem przez lekarza lepiej położyć się i zmierzyć ciśnienie tętnicze. W przypadku podwyższonego ciśnienia nie należy obniżać go zbyt gwałtownie. Pamiętaj: obniżenie ciśnienia poniżej normalnego jest w większości przypadków bardziej niebezpieczne niż jego podwyższenie. Nie bierz żadnych leków bez porady lekarza.
Badania wspomagające przy postawieniu diagnozy
W przypadku podejrzenia zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego wykonuje się USG naczyń krwionośnych (w celu ustalenia, czy nie ma zwężenia naczyń krwionośnych mózgu), EEG, tomografię komputerową, lub rezonans magnetyczny mózgu. Nie zawsze istnieje konieczność wykonywania wszystkich złożonych i kosztownych badań diagnostycznych, ponieważ przyczynę udaje się ustalić już wykorzystując prostsze badania.
Leczenie zawrotów głowy
Przy podejrzeniu zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego czasami konieczna jest hospitalizacja. Leczenie musi być ukierunkowane na usunięcie przyczyny dolegliwości. Leczenie farmakologiczne jest istotnym uzupełnieniem leczenia, pozwalając na zmniejszenie objawów i przywrócenie jak najlepszego funkcjonowania pacjenta. Stosowane są różne środki: leki naczyniowe, leki przeciwdrgawkowe, leki przeciwwymiotne i in.
W przypadku nowotworu wskazany jest zabieg chirurgiczny. Dla leczenia i zapobiegania zawrotom głowy przepisywane są leki oddziaływujące na układ przedsionkowy.
Źródło solvaypharma/zawroty głowy
#17
Napisany 09 marzec 2007 - 20:16

Tym powinien się zająć lekarz. Powinna udać sie na konsultacje i weryfikację problemu. Potem można zacząć myśleć.