Jump to content

Photo

Ćwiczenia mięśni oczu - dla krótkowidzów

- - - - -

 • Please log in to reply

#1
Prooost

Prooost

  KFD Gold

 • KFD pro
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 14705 posts
 • Wiek: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Wrocław
  • Staż [mies.]: 2 dni

  Oczy. Krótkowidz.

   

  miesnie_w_oku.jpg

   

  Jako kulturyści koncentrujemy się na swoich mięśniach, dbając o każdy szczegół mięśni pleców, nóg, klatki, barków, ramion, przedramion, a nawet szyi. Mięśnie dłoni, stóp, twarzy i "przyrodzenia" - nie wymagają bezpośrednich ćwiczeń, bo wystarczająco biorą udział w codziennych czynnościach od chodzenia przez mówienie,a kończąc na ykhym  %-) .

  Wyglądało by na to, że trenujemy każdy mięsień by polepszyć nasz ogólny stan zdrowia ?

  A jednak nie. Zapomnieliśmy o najważniejszych - mięśniach naszych oczu, których bezpośredni trening poprzez ćwiczenia może polepszyć nasz wzrok. Odsyłam do ciekawego artykuły, który może być dla nas bardzo pomocny:

   

  Prawie wszyscy, którzy cierpią na krótkowzroczność, mogliby uniknąć wady wzroku, gdyby nie ich styl życia. Zauważmy, że krótkowidzami najczęściej są osoby, które dużo czasu spędzają przed komputerem, w biurze przy dokumentach lub często czytają książki.
  Prezentowane ćwiczenia dla krótkowidzów przeznaczone są dla tych, którzy nabyli swoją wadę wzroku w sposób niemechaniczny. Niemechaniczna krótkowzroczność jest efektem rozleniwienia mięśni gałki ocznej oraz odzwyczajenia oczu od akomodacji. Ćwiczenia poprawiające wzrok rozluźniają napięcie akomodacyjne, dzięki czemu uniemożliwiają utrwalenie się nieprawidłowego układu optycznego oka.

  Poniższy trening ma na celu wyćwiczenie mięśni gałki ocznej tak, aby poprawić ostrość widzenia. Prezentowane ćwiczenia poprawiają wzrok w 85% przypadków. U niektórych poprawa wzroku następuje bardzo szybko, a inni, żeby osiągnąć znaczącą poprawę wzroku, muszą ćwiczyć dłużej. Efekty zależą od predyspozycji osoby ćwiczącej. Poprawę wzroku można potwierdzić badaniem okulistycznym (sprawdzić jak zmieniła się nasza ilość dioptrii).

  Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w pozycji siedzącej, z wyprostowanymi plecami, dobrze, jeśli wykonujemy je bez okularów, czy szkieł kontaktowych, podczas ćwiczeń staramy się również nie poruszać głową. Każde ćwiczenie wykonujemy powoli, w czasie od 30 sekund do 2 minut. Pomiędzy ćwiczeniami zamykamy oczy, najpierw mocno ściskając powieki, potem rozluźniając napięcie, dajemy w ten sposób odpocząć oczom, przez minutę.

  Ćwiczenie 1. Wzrok kierujemy raz w stronę lewą, raz w stronę prawą.

  Ćwiczenie 2. Wzrok kierujemy raz w górę, raz w dół.

  Ćwiczenie 3. Wzrok kierujemy w prawy górny róg pola widzenia, a następnie w lewy dolny róg pola widzenia.

  Ćwiczenie 4. Wzrok kierujemy w lewy górny róg pola widzenia, a następnie w prawy dolny róg pola widzenia.

  Ćwiczenie 5. Staramy się powoli kreślić okręgi wzrokiem.

  Ćwiczenie 6. Koncentrujemy nasz wzrok na blisko położonym palcu lub nosie.

  Ćwiczenie 7. Kierujemy nasz wzrok tak jakbyśmy chcieli zobaczyć własne czoło.

  Ćwiczenie 8. Ustawiamy dwa obiekty na granicy naszego ostrego widzenia i przerzucamy nasze skupienie wzroku raz na przedmiot położony blisko, raz na przedmiot położony daleko.

  Ćwiczenie 9. Zakrywamy ręką szczelnie jedno oko. Wzrok drugiego oka koncentrujemy np. na palcu, którym poruszamy w lewo i w prawo, aż do granic naszego pola widzenia. Po upływie określonego czasu zmieniamy zakrywane oko.

  Na koniec sesji wykonujemy palming. Siadamy tak jak w pozostałych ćwiczeniach na krześle z prostym oparciem, przysuwamy się do stołu, na którym opieramy oba łokcie. Delikatnie wklęsłymi wnętrzami dłoni zakrywamy oczy tak, aby palce skrzyżowały się na czole, nad linią brwi. Przez dłonie nie powinno przenikać światło, kark i plecy powinny być utrzymane w jednej linii, a dłonie nie powinny dotykać gałek ocznych. Nie wolno pochylać głowy do przodu. Jeśli wszystkie powyższe warunki są spełnione, to głęboko oddychamy przez 1-3 minuty i powoli zamykamy powieki. Po upływie ustalonego czasu odkrywamy oczy i powoli je otwieramy.

   

  http://dbajooczy.prv.pl/cwiczenia.html

   

  Z powyższego artykuły wynika, że możemy poprawić stan mięśni naszych oczy, co wpłynie korzystnie na ostrość naszego widzenia.

  Nie są to mordercze ćwiczenia jak w np. treningu nóg, są stosunkowo krótkie, więc dlaczego by nie dbać o nasz wzrok ? Zdrowy rozsądek podpowiada, że warto (należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzać, bo mięśnie oczu również potrzebują regeneracji). Jedni odczują efekty szybciej, a drudzy później, więc nikogo nie powinno to dziwić, dlatego pamiętajcie, żeby dbać również o swoje oczy!

   

  Sam mam tego typu problemy stąd zainteresowanie się tym tematem.

  Powodzenia ;)


  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 user(s) are reading this topic

  0 members, 0 guests, 0 anonymous users

   Zamknij okienko