Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coffepirine Tabletki od bólu głowy

* * * * * 7 głosów

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Coffepirine Tabletki od bolu glowy (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Coffepirine Tabletki od bólu głowy

Skład: Acidum acetylsalicylicum Coffeinum
Postać farmaceutyczna: tabletki
Dawka: 450 mg 50 mg
Wielkość opakowania: 6 tabl. 8 tabl.
Podmiot odpowiedzialny: Mercmed Sp. z o.o.
Wytwórca: Mercmed Sp. z o.o.
Kraj wytwórcy (kod kraju): PL


Działanie
Preparat o skojarzonym działaniu składników: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i analeptycznym. Kwas acetylosalicylowy hamuje syntezę prostaglandyn i tromboksanu A2. Ponadto zmniejsza agregację płytek krwi. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego - częściowo z żołądka, głównie z jelit. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści. Wiąże się z albuminami osocza w 50-80%. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w 10% w postaci niezmienionej oraz w postaci metabolitów. T0,5 wynosi 2-3 h. Zawarta w preparacie kofeina szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w wątrobie i wydalana w postaci metabolitów z moczem. Wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy i naczynioruchowy. Przenika przez barierę krew-mózg, przez łożysko i do mleka matki.

Wskazania
Bóle różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu (np. ból głowy, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba).

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu lub salicylany. Występujące w przeszłości napady astmy oskrzelowej - po salicylanach lub innych NLPZ. Choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, skaza krwotoczna, dna moczanowa. Ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek. Ciężka niewydolność serca. Jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach ≥15 mg tygodniowo. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci do 12 rż.

Środki ostrożności
Ostrożnie stosować u pacjentów otrzymujących leki przeciwzakrzepowe oraz reagujących nadwrażliwością na salicylany oraz NLPZ. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową lub krwawieniami z przewodu pokarmowego w wywiadzie, niedoborem G-6-PD, nadczynnością tarczycy oraz nadciśnieniem tętniczym. Należy zachować ostrożność u pacjentów z chorobami alergicznymi (astma oskrzelowa, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa), przed zabiegami chirurgicznymi, zaburzeniami czynności nerek i wątroby, w przypadku obfitych krwawień miesiączkowych oraz u kobiet stosujących wewnątrzmaciczne wkładki antykoncepcyjne.

Ciąża i laktacja

Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią. Kwas acetylosalicylowy poprzez wpływ na owulację, może zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po odstawieniu preparatu.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienie z przewodu pokarmowego (jawne lub utajone), choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, perforacje, ból i zawroty głowy, szumy uszne, bezsenność, niepokój ruchowy, zwiększone ryzyko krwawienia, wydłużenie czasu krwawienia oraz czasu protrombinowego, trombocytopenia, pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy, zaburzenia rytmu serca. Rzadko: zaburzenia czynności wątroby, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek.

Interakcje
Kwas acetylosalicylowy nasila toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny, w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Jeżeli dawka metotreksatu jest ≥ 15 mg na tydzień nie stosować preparatu. Jednoczesne stosowanie z tiklopidyną może zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia (należy kontrolować czas krwawienia), z NLPZ zwiększa ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego i uszkodzenia nerek. Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie leków zwiększających wydalanie kwasu moczowego, leków moczopędnych i przeciwnadciśnieniowych. Nasila działanie leków przeciwcukrzycowych z grupy sulfonylomocznika, leków antyagregacyjnych, w tym z grupy kumaryny i niektórych antybiotyków oraz ototoksyczne działanie furosemidu. Glikokortykosteroidy o działaniu ogólnym stosowane jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym zmniejszają stężenie salicylanów we krwi w trakcie kortykoterapii oraz mogą zwiększać ryzyko przedawkowania salicylanów po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów. Jednoczesne stosowanie preparatu z pochodnymi fluorochinolonu (np. ciprofloksacyna) może powodować kumulację kofeiny. Kofeina osłabia działanie leków uspokajających i nasennych, a nasila działanie izoprenaliny i leków wywołujących tachykardię (np. sympatykomimetyków, tyroksyny). Cimetydyna, disulfiram, doustne środki antykoncepcyjne zwalniają, a barbiturany przyspieszają metabolizm kofeiny. Jednoczesne spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko podrażnienia błon śluzowych i krwawień z przewodu pokarmowego.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 tabl. 2-6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h. Nie stosować długotrwale, nie przyjmować na czczo. Nie przekraczać 6 tabl. na dobę. Tabletki popijać dużą ilością płynu.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko