Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co dalej po programie dla początkujących.

- - - - -

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
RobotDevil

RobotDevil

    Nowy na pokładzie

  • Nowi na forum
  • Pip
  • 1 postów

Witam,

 

Nie chcę, żeby brzmiało to jak zwierzenia w Bravo, ale inaczej się chyba nie da.

 

Mam 36 lat, ważę 84kg, 176 wzrostu. Do niedawna mój poziom tkanki tłuszczowej oscylował wokół 50%, teraz jest 14. Trzymam dietę, staram się spać po 7,5h.

 

Na siłownie zacząłem chodzić pół roku temu i do teraz jestem na programie, znanym mi jaki Stronglifts 5x5. Dla porządku to trening 3 razy w tygodniu (naprzemiennie Ai B. A: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc, Pendlay rows; B: przysiad, overhead press, martwy ciąg). Trening zakłada (po rozgrzewce) 5 serii po 5 powtórzeń. Na początek to był świetny program bo zaczynałem z pustym gryfem więc był czas na ćwiczenie techniki, progress był niemalże liniowy a z racji początkowo małych obciążeń i krótkich przerw między seriami cały trening dało się zrobić w rozsądnym czasie.

 

Jednak w tej chwili program ten zaczyna być za bardzo taksujący; zarówno czasowo jak i fizycznie. Trening zakłada, że w każdym poszczególnym ćwiczeniu, po udanym cyklu 5x5 dodaje się 2.5kg obciążenia. W tej chwili robie (to są maksymalne obciążenia, na których udało mi się zrobić 5 serii po 5 powtórzeń): przysiad 102.5, wyciskanie 60, OHP 37.5, rows 60, MC 110 (tu program zakłada 1x5). Mój problem jest taki, że 5 serii po 5 powtórzeń, przy tych ciężarach to już dla mnie za dużo. Na początku wystarczyła mi minuta między seriami; w tej chwili bywa, że i 5 to za mało i nie jestem w stanie wykonać 5 serii. Progress zwolnił (choć nie ustał totalnie). I biorąc pod uwagę powyższe i to, że po każdym treningu siłowym robie 30 minut cardio to wychodzi, że na siłowni jestem po 2, 2,5h (z dojazdami itd). 

 

Mój cel to wypełnić obwisłą skórę mięśniami (przynajmniej na tyle, na ile to możliwe). Na siłownie mogę chodzić 3 razy w tygodniu, nie więcej.

 

Pytanie do Was - co robić dalej. Jakiś inny program? Modyfikacja tego?

 

dzięki za odpowiedź

RD


Edytowany przez IMADŁO, 30 lipiec 2017 - 19:19 .
uczymy zakładać tematy w odpowiednich działach -przeniesione z działu trening dla zaawansowanych

  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko