Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chirurgia estetyczna twarzy i szyi

- - - - -

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
fruger

fruger

  Go baby, go.

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2531 postów
 • Wiek: 35
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Kielce
  • Staż [mies.]: 55
  Najczęstszą przyczyną zabiegów chirurgii plastycznej, stosowanych na tych bardzo widocznych miejscach są zmiany wrodzone, powypadkowe, pooperacyjne lub po prostu zmiany powstałe w wyniku upływu czasu.
  W tym artykule skupię się nad ostatnią przyczyną.
  Zabiegi chirurgii estetycznej mogą dotyczyć różnych części twarzy jak i być spowodowane różnymi przyczynami. Dość często są to zmarszczki, zwiotczenia skóry a także zdarzają się zabiegi spowodowane czynnikiem psychologicznym.

  Najczęstszym zabiegiem wykonywanym na twarzy i szyi są zabiegi Liftingu twarzy (face-lifting) który polega na usunięciu nadmiaru i na naciągnięciu skóry po ówczesnym cięciu w okolicy przed- i zamałżowinowej.

  Najwięcej gośći gabinetów chirurgii plastycznej stanowią kobiety i mężczyźni po 40 roku życia którzy poddają się zabiegowi w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym (sedacja dożylna). Efektem takiego zabiegu jest mniejsze zwiotczenie skóry oraz mniejsza ilość zmarszczek. Po zabiegu skóra w okolicy cięcia może być opuchnięta, zasiniona i bolesna w dotyku, tym samym zaleca się zmniejszenie aktywności fizycznej a gojenie może potrwać kilka tygodni. Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest prawidłowy ogólny stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych.

  Innym częstym zabiegiem jest Plastyka/Korekcja powiek (blefaroplastyka) mająca na celu tak samo jak w przypadku liftingu twarzy usunięcie nadmiaru skóry, tym razem z okolicy powiek górnych i dolnych, zmarszczek oraz nadmiary tłuszczu.

  Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Po zabiegu mogą być problemy z domykaniem powiek, jest to spowodowane obrzękiem, całkowite wygojenie następuje w ciągu kilku tygodni. Przeciwwskazania to odklejenie siatkówki, cukrzyca, tarczyca, jaskra, zespół suchego oka, nadciśnienie tętnicze, zły ogólny stan zdrowia i nieprawidłowe wynik badań laboratoryjnych.

  Kolejnym powodem zmartwienia wielu pacjentów jest kształt uszy oraz ich wielkość względem głowy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym podczas którego wycina się część skóry i chrząstki które właściwie się układa. Cięcie wykonuje się w niewidocznej części małżowiny co powoduje że blizny są niewidoczne. Po zabiegu trwającym godzinę uszy należy chronić przed urazami ( sypiając z opaską) i unikać niskich temperatur.

  Kolejna część wkrótce w której dokończymy opis zabiegów związanych z twarzą i szyją.
  Zapraszamy

  żródło: www.operacje-plastyczne.pl
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko