Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brzuch By Fifty

- - - - - fifty brzuch spalenie tluszczu opona

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
uzytkownik_909365

uzytkownik_909365

  BACK TO BUSINESS

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3176 postów

*
POPULARNY

Jak zrobic kostke?

To pytanie zadaje sobie na pewno nie jeden z was. Każdy szuka tego złotego środka, który pomoże mu uzyskać satysfakcjonujące efekty w postaci kostki tudzież kratki na brzuchu. Sposobów jest wiele, od domowych zestawów, poprzez „ABS II’ po „6 Weider`a” . Ja z tego miejsca chciałbym przedstawić wam swój plan, nowy, nieco zmieniony, który wprowadzam w zycie już na dniach. Wczesniej ćwiczyłem troche inaczej, ale tamten trening zostal upgade``owany do obecnego. Poprzednim ćwiczyłem przez pewien okres, z częstotliwością 3 razy w tygodniu, i dał mi spodziewane, zadowalajace efekty. Schemat jest dość prosty i na pewno, każdy, kto będzie chciał, to zrozumie 


1. Pierwsze ćwiczenie, to nic innego jak unoszenie nóg w podporze. Wykonujemy tylko 1 serie, na które składa się maxymalna ilość powtórzeń.

2. Drugie ćwiczenie jakie wykonujemy, oparty na zasadzie „5x5” ( znany już schemat, jeżeli chodzi o treningi siłowe ). Potrzebna nam jest do tego ławka rzymska, skośna w dol. Jak wskazuje nazwa, wykonujemy 5 serii po 5 powtórzeń, z tym ze, opuszczamy się powoli, do momentu maxymalnego skurczu mięśni. W tym momencie, zatrzymujemy ruch i sami, dodatkowo spinamy mięśnie jeszcze bardziej. W tym stanie wytrzymujemy około 5 sekund i wracamy do pozycji wyjściowej. Tak wykonujemy 5 pełnych powtórzeń. Z biegiem czasu zaczniemy odczuwać słabsze oddziaływanie tego ćwiczenia na nasze mięśnie brzucha, dlatego też, wskazane jest dodatkowe użycie ciężaru, do wykonywania ćwiczenia. Najważniejsze jednak, jest samo załapanie techniki, prawidłowego wykonywania ćwiczenia. Bardzo ważną role spełnia tu oddychanie, bo przecież nie od dziś wiadomo ze mięśnie brzucha są mięśniami „wydechowymi”. Przerwy miedzy seriami, to okres potrzebny mięśniom do odpoczynku - wiec około 1 minuty.

3. Trzecie ćwiczenie to tradycyjne spięcia. Nogi na oparciu, nieco wyżej, zgięte w kolanach, pod katem ok. 90 stopni. Tu wykonujemy tylko 3 serie. Każda seria składa się z dwóch etapów. Etap pierwszy, to podobnie jak w pierwszym ćwiczeniu, wykonujemy 5 powtórzeń ( spiec ) z przytrzymaniem w pozycji, maxymalnego. spięcia mięśni, po czym, odpoczywamy około 10sekund, a następnie robimy jeszcze max. ilość powtórzeń, normalnym tempem.
Tak wykonujemy 3 serie.

4 . Powtarzamy to co w punkcie 1

5. Na zakończenie pozostaje już tylko rozciągniecie mięśni. W tym celu wykonujemy przenoszenie hantla leżąc w poprzek ławki. Stosujemy przy tym, dość mały ciężar W moim przypadku było to 8-12kg. Wykonujemy 1-2 serie rozciągające.

Obecnie nastąpił mały upgrade w treningu, ale o tym, może wkrótce. Zobaczymy jakie efekty przyniesie ten trening w nieco zmienionej formie. Z poprzedniego byłem bardzo zadowolony.

ENJOY
 • 7

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

#2
~Grzegorz

~Grzegorz

  blood & guts

 • Mod Ogólny
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 57600 postów
Przyda się na sezon :)
 • 0