Jump to content

Photo

Botoks najlepszy przyjaciel kobiety

- - - - -

 • Please log in to reply

#1
luiza

luiza

  Na KFD prawie jak w domu ;)

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPip
 • 1738 posts
 • Wiek: 44
  • Płeć:Kobieta
  • Miasto:WO
  Każdej, niezależnie od wieku. Zastosowany przed 25. rokiem życia zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek. Później skutecznie je wygładzi.

  Chociaż o botoksie napisano i powiedziano już chyba wszystko, nadal istnieje sporo obaw co do jego stosowania. Po pierwsze, uważamy, że to metoda dla starszych pań. Ostateczność. Nic bardziej błędnego! Głównym bowiem polem działania botoksu jest profilaktyka, czyli działanie w momencie, gdy nie ma jeszcze widocznych zmarszczek. Tylko tak można opóźnić ich powstanie. Jeśli masz wyjątkowo silną mimikę, nad którą nie potrafisz zapanować, warto działać już teraz. Druga obawa dotyczy tego, że w naszą skórę wstrzykiwana jest trucizna i trudno przejść nad tym do porządku dziennego. Tymczasem toksyna podana podskórnie lub domięśniowo działa wyłącznie miejscowo. Nie dochodzi do działań ogólnoustro-jowych. W rękach wyszkolonego lekarza jest na tyle bezpieczna, że podaje się ją nawet dzieciom (w leczeniu zeza, porażeń mięśniowych, tików czy kurczy). Trzecia rzecz – boimy się komplikacji. Faktycznie, na samym początku stosowania toksyny botulinowej częściej zdarzały się przypadki jej nieprawidłowego podania, co kończyło się np. czasowym bezwładem górnej wargi. Obecnie jednak takie powikłania praktycznie nie mają miejsca, a sam zabieg stał się bardzo popularny na całym świecie. Co ważne, estetyka nie jest jedynym zastosowaniem jadu kiełbasianego. Świetnie sprawdza się on również w leczeniu nadpotliwości. To często jedyny skuteczny ratunek dla osób dotkniętych tą dolegliwością. Dzięki naszemu kompendium wiedzy, na zabieg wybierzesz się spokojna i bez wątpliwości.

  Jak to działa?

  Po podaniu podskórnym lub do-mięśniowym botoks blokuje przewodnictwo nerwowe. A konkretnie wydzielenie acetylocholiny – neuroprzekaźnika niezbędnego do przekazania impulsu nerwowego. Skutek: brak skurczu mięśnia lub ograniczenie wydzielania potu. Niestety, ma on jedynie działanie czasowe. Bo zakończenia nerwowe mają dużą zdolność regeneracji, a odbudowanie dodatkowych połączeń zajmuje im od kilku miesięcy do pół roku. Tyle też zazwyczaj działa toksyna. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

  Dla kogo?
  Jeśli nie chcesz szybko się zestarzeć, masz silną mimikę, często robisz grymasy, to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Gdy zauważyłaś, że mięśnie Twojej twarzy są ciągle napięte, a Ty masz permanentnie groźny wyraz twarzy, lub jeśli słyszysz, że jesteś ciągle zła i smutna, a tymczasem wcale się tak nie czujesz, to sygnał, że powinnaś zacząć działać. Oprócz wskazań estetycznych zabieg może być dla Ciebie wybawieniem, gdy cierpisz na nadpotliwość. Ciągle mokre dłonie, stopy i pachy (czasem kapią wręcz z nich kropelki potu) znacząco utrudniają życie. Botoks jak do tej pory jest najskuteczniejszym rozwiązaniem tego typu problemów.

  Jak wygląda zabieg?
  Lekarz wstrzykuje preparat za pomocą bardzo cieniutkiej igiełki. W zależności od problemu i powierzchni liczba nakłuć i ilość leku mogą być różne. W przypadku redukcji zmarszczek skóra na twarzy jest uprzednio schładzana lodem. Leczenie nadpotliwości jest zdecydowanie boleśniejsze i wymaga wcześniejszego znieczulenia miejscowego maścią Emla i zamrożenia. W tym wypadku również ilość nakłuć jest zdecydowanie większa.

  Przeciwwskazania:
  Jest ich stosunkowo niewiele. Główne to zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (Myasthenia gravis, zespół Lamberta Eatona), nadwrażliwość na albuminy ludzkie (białka), infekcje skórne, ciąża i okres laktacji. Dodatkowo zabieg nie będzie mógł być przeprowadzony, jeśli przyjmujesz leki z grupy aminoglikozydów, tj. Gentamycynę. Dobrze jest również około tygodnia przed zabiegiem nie brać aspiryny (sprzyja tworzeniu się krwiaczków).

  Powikłania:
  Czasem może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub krwiaczek. W przypadku dłoni, stóp czy pach przez ok. 2 godz. po zabiegu widoczny jest obrzęk, a po kilku dniach może pojawić się delikatne drętwienie. W przypadku leczenia zmarszczek czołowych może dojść do zbytniego obniżenia brwi lub zbyt dużego ich uniesienia, nadmiernego zwiotczenia mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust), bólu głowy. Reakcje te mają charakter przemijający, a większość z nich przechodzi na ogół po kilku dniach.

  Po zabiegu:
  Zaleca się nie schylać i nie masować ostrzykiwanych miejsc przez ok. 4 godz. po zabiegu. Poza tym możesz od razu wrócić do codziennych zajęć. Po ukłuciach zazwyczaj nie ma nawet śladu. Toksyna zaczyna działać ok. 2–3 dni po podaniu. Ale ostateczny efekt pojawia się po upływie 1–2 tygodni. Potem rezultat utrzymuje się zazwyczaj ok. pół roku. Jednak jest to sprawa bardzo indywidualna – lekarze często mówią o pacjentach, którzy przez rok nie musieli niczego poprawiać. Kiedy zauważysz, że powróciła mimika i mięśnie znów normalnie pracują, możesz udać się na kolejny zabieg. Niewskazane jest wykonywanie go wcześniej, bo istnieje ryzyko wytworzenia przeciwciał i uodpornienie się na działanie jadu kiełbasianego.
  Czas: 15–30 min.
  Cena: kurze łapki, zmarszczka gniewu – 700 zł, całe czoło – 1200 zł, dłonie lub stopy – 1500–3000 zł, pachy – 1500–2500 zł.

  Igłą w zmarszczkęZmarszczki mimiczne pojawiają się najszybciej. Gdy przez lata powtarzasz ten sam grymas, zagłębienia powstające na jego skutek zaczynają się utrwalać, aż w końcu zastygają nieruchomo. Tak właśnie tworzą się m.in. kurze łapki wokół oczu, zmarszczka gniewu (tzw. lwia zmarszczka) między brwiami czy zmarszczki zdziwienia na czole (poziome). Im silniejsze masz mięśnie twarzy, tym szybciej postępuje ten proces. Dlatego warto wcześniej pomyśleć o tym, jak będziesz wyglądała za kilka lat, i wybrać się na zabieg z użyciem botoksu. To obecnie najskuteczniejsza i całkowicie bezpieczna terapia przeciwzmarszczkowa.

  Anna Kozłowska
  uroda.pl

  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 user(s) are reading this topic

  0 members, 0 guests, 0 anonymous users

   Zamknij okienko