Skocz do zawartości

Zdjęcie

BIAŁKA

- - - - -

 • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany

#1
Kamil-Nowakowski

Kamil-Nowakowski

  HI TEC NUTRITION

 • Partner KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 11988 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Giżycko
  • Staż [mies.]: długo
  KONCENTRATY BIAŁKOWE

  Najważniejsze dla życia i budowy naszych mięśni.
  Woda i białko to dwa główne składniki budulcowe naszego organizmu. Białko, obok lipidów, stanowi składnik błon biologicznych każdej komórki oraz wchodzi w skład zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej. Pełni ono także wiele ważnych funkcji fizjologicznych, między innymi tworzy hormony, większość enzymów, przeciwciała, buduje strukturę paznokci i włosów, pełni funkcje energetyczne oraz transportowe (hemoglobina, transferyna). W przypadku budowania masy mięśniowej i regeneracji mikrourazów w tkance mięśniowej, powstałych podczas intensywnego treningu siłowego, białko należy do najważniejszych składników odżywczych. Stanowi aż 90% suchej masy mięśniowej.

  Zapotrzebowanie
  W zależności od uprawianej dyscypliny sportowej zapotrzebowanie na białko wynosi:
  • dyscypliny wytrzymałościowe: 1,4 g - 1,6 g na 1 kg masy ciała
  • dyscypliny wytrzymałościowo-siłowe: 1,6 g - 1,8 g na 1 kg masy ciała
  • dyscypliny szybkościowo-siłowe: 1,8 g - 2,5 g na 1 kg masy ciała

  Nie obciążajmy układu pokarmowego
  Wynika z tego, że niektórzy sportowcy powinni przyjmować nawet ponad 200 g białka dziennie. W praktyce byłoby to raczej trudne do realizacji - z uwagi na konieczność spożycia olbrzymiej ilości pokarmu (czerwone mięso, drób, ryby, nabiał, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste). Tak więc wspomaganie diety preparatami białkowymi jest metodą najbardziej skuteczną i najmniej obciążającą dla naszego układu pokarmowego

  Jakie najlepsze?
  Dążąc do maksymalnego przyrostu masy mięśniowej powinniśmy wziąć pod uwagę wartość biologiczną spożywanych białek tzw. BV. Wysokie BV białka wskazuje, że produkt wykazuje silne działanie antykataboliczne, immunostymulujące a także potęguje syntezę hormonów anabolicznych m.in.: IGF-1. Wyższa wartość BV świadczy o lepszej przyswajalności danego białka przez nasz organizm, oraz o lepszym profilu niezbędnych aminokwasów egzogennych. Bardzo korzystne jest zastosowanie mieszaniny białek zwierzęcych i roślinnych, ponieważ białka te uzupełniają się wzajemnie tworząc mieszaninę o wyższym BV oraz zapewniają organizmowi stałe i długotrwałe dostarczenie protein w ciągu doby. Połączenie białek o niskim BV z białkami o wysokim BV zapewnia skuteczny wzrost mięśni przy minimalnym przyroście tkanki tłuszczowej i wzroście cholesterolu we krwi. Jeśli chodzi o szybkie dostarczenie aminokwasów np. po nocnej głodówce lub zaraz po intensywnym treningu zaleca się zastosowanie szybko-wchłanialnych białek serwatkowych.

  Whey C-6

  Whey C6 to mega-anaboliczny, wysoko-białkowy preparat (85% białka w suchej masie, BV 104 – 159) zawierający unikatowy zestaw białek serwatkowych: WPI (izolacja metodami: chromatografii jonowymiennej i filtracji krzyżowej), ultrafiltrowany WPC oraz WPH, który dostarcza organizmowi sportowca najwyższą dawkę niezbędnych aminokwasów (50%) w tym aminokwasów BCAA (25%) a w szczególności leucyny – kluczowy aminokwas w stymulacji syntezy nowych białek mięśniowych.
  Whey C6 dodatkowo został wzbogacony w anaboliczne aminokwasy: L-leucynę i L-glutaminę oraz substancje wzmagające trawienie i absorpcje białek (enzymy proteolityczne z ananasa i papai) a także β-ecdysteron, który wielokrotnie nasila wykorzystanie aminokwasów przez mięśnie do produkcji białek.
  Whey C6 jest bardzo szybko wchłanianym białkiem, gdyż już w ok. 15 min po wypiciu odżywki aminokwasy przenikają z jelita do krwiobiegu. Dzięki tak wyjątkowo szybkiemu wchłanianiu, preparat skuteczniej poprawia ogólny bilans azotowy organizmu i przyczynia się do znacznego przyrostu siły i beztłuszczowej masy mięśniowej. Dodatkowo wysoka zawartość glutaminy, aminokwasów siarkowych oraz bioaktywnych peptydów wykazuje działanie immunostymulujące oraz wzmaga obronę antyutleniającą komórek co zapewnia organizmowi sportowca szybszą regenerację po treningową a tym samym możliwość trenowania na znacznie wyższym poziomie i przy większej częstotliwości. Dzięki zastosowaniu enzymu - laktazy Whey C6 jest znacznie lepiej tolerowany przez osoby mające problem z nie trawieniem laktozy obecnej w produktach mlecznych.

  Sposób użycia:

  Na jedną porcję rozpuścić 30 gramów (2 miarki) proszku w 300 ml odtłuszczonego mleka. Stosować 1-3 porcji dziennie po posiłkach lub miedzy posiłkami.


  Sposób użycia dla sportowców:
  Dni treningowe: 3 porcję dziennie - rano po przebudzeniu, jedną godzinę przed treningiem (można zastosować jako osobny posiłek przedtreningowy), ok. 30 minut po treningu wraz z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym.
  Dni nietreningowe: 1-3 porcji dziennie po posiłkach lub miedzy posiłkami Uwaga! Po użyciu opakowanie należy zawsze zamykać!

  dostępne opakowanie: 2250g - 1000g


  HI ANABOL PROTEIN

  wysokobiałkowa odżywka zawierająca aż 91% białka w s.m. w 100 g proszku
  Mieszanina białek (WPI, WPC, SPI) charakteryzuje się:

  ⇒ doskonałą wchłanialnością
  ⇒ wysoką wartością biologiczną (BV, PDCAAS)
  ⇒ optymalnym składem aminokwasów egzo- i endogennych
  ⇒ wysoką zawartością aminokwasów siarkowych (cysteina, metionina), aminokwasów rozgałęzionych BCAA, glutaminy i argininy.

  Efektem zestawienia białek serwatkowych z białkiem sojowym jest:

  ⇒ silne zahamowanie procesów katabolicznych (WPC, WPI),
  ⇒ pobudzenie w organizmie procesów anabolicznych (WPC, WPI).
  ⇒ stymulacja obrony antyoksydacyjnej organizmu - wzrost stężenia glutationu (WPC, WPI)
  ⇒ stymulacja układu odpornościowego (WPC, WPI)
  ⇒ stymulacja układu hormonalnego m.in.: pobudzenie syntezy i wydzielania hormonu wzrostu (GH), insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF –1), insuliny, tyroksyny, trójjodotyroniny (WPI, WPC, SPI)

  Białko sojowe „podkręca” metabolizm na wyższe obroty, pobudza termogenezę w organizmie, przez co umożliwia wydajniejsze spalanie kalorii a dzięki dużej zawartości argininy stymuluje syntezę tlenku azotu i endogennej kreatyny.
  Po zastosowaniu HI Anabol Protein mięśnie stają się lepiej ukrwione, szybciej regenerują się między treningami i wykazują znaczącą poprawę siły i wytrzymałości.
  Efektem działania HI Anabol Protein jest poprawa bilansu azotowego, maksymalne wykorzystanie tłuszczu zapasowego jako źródła energii, ograniczenie gromadzenia wody podskórnej oraz szybki wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej, dzięki czemu mięśnie nabierają gęstości a sylwetka staję się dużo lepiej zdefiniowana.

  sposób użycia:

  25 gramów (2 pełne miarki) proszku rozpuścić w 250 ml mleka, spożywać po posiłkach lub między posiłkami.
  Dni treningowe : rano po przebudzeniu, jedną godzinę przed treningiem (można zastosować jako osobny posiłek przedtreningowy), ok. 30 minut po treningu wraz z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym, przed snem.
  Dni nietreningowe : trzy razy dziennie (rano, w ciągu dnia, przed snem)

  dostępne opakowanie: 1000g - 2250g


  Hi Tec Protein

  HI TEC PROTEIN jest preparatem wzbogacającym dietę sportowca w najbardziej wartościowe białko. To odżywka trójskładnikowa zawierająca 85% białka w suchej masie. Komponentem białkowym preparatu jest mieszanina koncentratu białka serwatkowego, kazeiny i białka pszenicznego, które razem dostarczają organizmowi pełen zestaw aminokwasów egzo- i endogennych w optymalnym składzie i proporcjach. Poszczególne komponenty białkowe preparatu uzupełniają się wzajemnie tworząc w ten sposób produkt o bardzo wysokiej wartości biologicznej BV= 125 i długim czasie wchłaniania. Mieszanina białka zwierzęcego z roślinnym zapewnia skuteczny wzrost mięśni przy minimalnym przyroście tkanki tłuszczowej i wzroście poziomu cholesterolu we krwi. Zawarty w preparacie koncentrat białka serwatkowego charakteryzuje się bardzo wysoką wartością odżywczą oraz aktywnością anaboliczną i immunostymulującą. Dzięki wysokiej zawartości glutaminy oraz aminokwasów BCAA HI TEC PROTEIN poprawia bilans azotowy ustroju oraz wykazuje silne działanie antykataboliczne. HI TEC PROTEIN polecany jest sportowcom pragnącym uzupełnić niedobór białka, powstający przy zwiększonym wysiłku fizycznym (kulturystyka, sport wyczynowy), bądź osobom stosującym dietę redukcyjną o obniżonej zawartości kalorii. Preparat stanowi także doskonałe uzupełnienie białka w diecie osób będących w okresie rekonwalescencji.

  Sposób użycia: 25 gramów (2 łyżki stołowe) proszku rozpuścić w 250 ml mleka, spożywać po posiłkach lub między posiłkami.
  Dni treningowe: rano po przebudzeniu, jedną godzinę przed treningiem (można zastosować jako osobny posiłek przedtreningowy), ok. 30 minut po treningu wraz z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym, przed snem.
  Dni nietreningowe: trzy razy dziennie (rano, w ciągu dnia, przed snem)

  Dostępne opakowania 1000g i 2250g  Protein 80

  PROTEIN 80 jest wysokobiałkową odżywką zawierającą w suchej masie ponad 80% pełnowartościowej proteiny. Preparat jest fundamentem budowy silnych i dużych mięśni. Dzięki kompozycji białka serwatkowego z białkiem pszenicznym Protein 80 uzupełnia dietę ciężko trenującego sportowca w pełen zestaw aminokwasów egzo- i endogennych, charakteryzujący się długim czasem wchłaniania. Poszczególne komponenty białkowe preparatu uzupełniają się wzajemnie tworząc w ten sposób produkt o wysokiej wartości biologicznej BV= 105. Mieszanina białka zwierzęcego z roślinnym zapewnia skuteczny wzrost mięśni przy minimalnym przyroście tkanki tłuszczowej i wzroście poziomu cholesterolu we krwi. Zawarty w preparacie koncentrat białka serwatkowego charakteryzuje się bardzo wysoką wartością odżywczą oraz aktywnością anaboliczną i immunostymulującą. Dzięki wysokiej zawartości glutaminy oraz aminokwasów BCAA Protein 80 poprawia bilans azotowy ustroju oraz wykazuje silne działanie antykataboliczne. Preparat szczególnie polecany jest dla sportowców wyczynowych oraz ludzi aktywnych ruchowo. Stanowi także doskonałe uzupełnienie białka w diecie osób będących w okresie rekonwalescencji.

  Sposób użycia: 25 gramów (2 łyżki stołowe) proszku rozpuścić w 250 ml mleka, spożywać po posiłkach lub między posiłkami.
  Dni treningowe: rano po przebudzeniu, jedną godzinę przed treningiem (można zastosować jako osobny posiłek przedtreningowy), ok. 30 minut po treningu wraz z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym, przed snem.
  Dni nietreningowe: trzy razy dziennie (rano, w ciągu dnia, przed snem)

  Dostępne opakowania 1000g i 2250g


  Whey Pro – szybka dostawa aminokwasów

  WHEY PRO to najbardziej wartościowe źródło białka dla intensywnie trenujących sportowców. Whey Pro stymuluje metabolizm, hamuje łaknienie, ogranicza utratę beztłuszczowej masy ciała w trakcie odchudzania oraz stymuluję syntezę białek mięśniowych podczas fazy przyrostu masy mięśniowej. Komponentem białkowym jest ultrafiltrowany koncentrat białek serwatkowych, posiadający wysoką wartość biologiczna BV 104 oraz optymalny skład aminokwasów egzo- i endogennych, pozwalający na efektywny wzrost mięśni. WHEY PRO jest źródłem wielu biologicznie aktywnych peptydów w tym: -laktoalbuminy, -laktoglobuliny, laktoferyny, laktoperoksydazy, immunoglobulin. -Laktoalbumina oraz -laktoglobulina są źródłem wszystkich, niezbędnych aminokwasów, w szczególności aminokwasów siarkowych: metioniny i cysteiny, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy. Wysoka zawartość leucyny, kluczowego aminokwasu w procesie aktywacji syntezy białek, sprzyja wzrostowi mięśni i szybkiej regeneracji tkanek po intensywnym treningu siłowym. Aminokwasy siarkowe, poza rolą w obudowie białek mięśniowych, zwiększają stężenie glutationu w komórkach, który jest bardzo ważnym niskocząsteczkowym antyoksydantem, chroniącym składniki komórki przed atakiem „wolnych rodników”. Ponadto -laktoglobuliny, wraz z immunoglobulinami i laktoferyną wykazują działanie immunostymulujące oraz antyoksydacyjne. Laktoferyna wspomaga wzrost, korzystnej dla organizmu, flory bakteryjnej (działanie prebiotyczne) oraz wspomaga procesy detoksyfikacyjne organizmu. Preparat stymuluje układ hormonalny i odpornościowy człowieka, zapewniając mu odpowiednie warunki do szybkiej regeneracji powysiłkowej i budowy masy mięśniowej. Wysoką wartość odżywczą preparat zawdzięcza idealnej przyswajalności aminokwasów i peptydów białka serwatkowego przy optymalnej zawartości aminokwasów egzo- i endogennych. Dzięki niskiej zawartości tłuszczów i laktozy produkt jest lekkostrawny i zapewnia wykorzystanie zawartych w nim składników odżywczych do wzrostu i odbudowy masy mięśniowej. WHEY PRO to idealny preparat dla sportowców stosujących diety redukcyjne w celu zredukowania utraty cennych mięśni a także dla kulturystów w fazie budowania masy mięśniowej, amatorów poprawiających estetykę sylwetki oraz rekonwalescentów po przebytych urazach.

  Sposób użycia: na jedną porcję rozpuścić 30 gramów (3 łyżki stołowe) proszku w 250 ml odtłuszczonego mleka lub wody. Stosować 1-3 porcji dziennie po posiłkach lub miedzy posiłkami.
  Sposób użycia dla sportowców:
  Dni treningowe: 3 porcję dziennie - rano po przebudzeniu, jedną godzinę przed treningiem (można zastosować jako osobny posiłek przedtreningowy), ok. 30 minut po treningu wraz z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym.
  Dni nietreningowe: 1-3 porcji dziennie po posiłkach lub miedzy posiłkami

  Dostępne opakowania 1000 i 2000g
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko