Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Benzacne (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Benzacne

Skład: Benzoylis peroxidum
Postać farmaceutyczna: żel
Dawka: 100 mg/g
Wielkość opakowania: 1 op. 30 g
Podmiot odpowiedzialny: Nycomed Pharma Sp. z o.o.
Wytwórca: Nycomed Pharma Sp. z o.o.
Kraj wytwórcy (kod kraju): PLDziałanie
Preparat przeciwtrądzikowy do stosowania miejscowego. Nadtlenek benzoilu hamuje rozwój beztlenowych bakterii Propionibacterium acnes, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Wykazuje także działanie keratolityczne, zmniejsza liczbę zaskórników. Przenika do skóry, gdzie jest metabolizowany do kwasu benzoesowego. Ok. 5% kwasu benzoesowego ulega wchłanianiu ogólnoustrojowemu i jest wydalane w postaci niezmienionej z moczem.

Wskazania
Leczenie różnych postaci trądziku pospolitego.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na nadtlenek benzoilu lub pozostałe składniki preparatu. Wypryski (egzema). Przewlekłe zapalenie skóry. Oparzenia skóry, również wywołane nadmierną ekspozycją na słońce. Nie stosować na skórę podrażnioną i otwarte rany. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Środki ostrożności
Ostrożnie stosować na skórę wrażliwą (np. na szyi).

Ciąża i laktacja
W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Zachować szczególną ostrożność w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
W pierwszym tygodniu leczenia mogą pojawić się: przesuszenie lub nadmierne łuszczenie się skóry, zaczerwienienie skóry, uczucie ciepła lub delikatnego kłucia w miejscu aplikacji. Objawy te nie stanowią wskazania do odstawienia leku. W przypadku ich wystąpienia należy zmniejszyć częstość stosowania leku. W przypadku wystąpienia następujących objawów: alergiczne zapalenie kontaktowe lub bolesne podrażnienie skóry, pieczenie skóry, wysypka skórna należy zaprzestać stosowania leku.

Interakcje
Jednoczesne stosowanie preparatu z innymi lekami o działaniu przeciwtrądzikowym do stosowania miejscowego zawierającymi tretynoinę, izotretynoinę, rezorcynę, kwas salicylowy, siarkę, alkohol etylowy na tę samą powierzchnię skóry może nasilać podrażnienie skóry i jej przesuszenie; zaleca się stosowanie tych preparatów o różnych porach dnia. Jednoczesne stosowanie z antybiotykami do stosowania miejscowego (np. klindamycyna, erytromycyna) lub preparatami zawierającymi retinoidy (np. adapalen, tretynoina) prowadzi do osłabienia ich działania.

Dawkowanie
Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: po umyciu i osuszeniu skóry niewielką ilość żelu nanieść na miejsca chorobowo zmienione i delikatnie wetrzeć, stosować raz lub 2 razy na dobę. Zwykle w ciągu 2-3 pierwszych tyg. leczenie stosuje się żel o stężeniu 50 mg/g i w razie konieczności leczenie kontynuuje się preparatem o stężeniu 100 mg/g. W przypadku jednoczesnego stosowania preparatu z innymi lekami o działaniu przeciwtrądzikowym do stosowania miejscowego zaleca się stosowanie tych leków o różnych porach dnia.

Uwagi
Po nałożeniu preparatu umyć ręce. Unikać kontaktu z oczami, ustami i błonami śluzowymi. W trakcie stosowania preparatu unikać ekspozycji na promieniowanie UV (lampy kwarcowe, solaria) i słońce. Preparat może powodować odbarwienie włosów i tkanin.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko