Skocz do zawartości

Zdjęcie

Arnold Schwarzenegger - wymiary, zdjecia

* * * * * 21 głosów zdjecia olympia schwarzenegger arnold kulturysta

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
mangaN

mangaN

  Wczuwa się w forum

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 88 postów
 • Wiek: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:net
  • Staż [mies.]: 8 lat

  *
  POPULARNY

  1.jpg


  Urodzony: 30.07.1947
  Wzrost: 188 cm
  Waga startowa: 108 kg
  Waga poza sezonem: 117 kg
  Największe sukcesy: 7 tytułów Mister Olimpia (1970-75 i 1980), 5 tytułów Mr. Universe
  Obwód bicepsa: 56 cm
  Klatka piersiowa: 147 cm
  Talia: 86 cm
  Udo: 73 cm
  Łydka: 51 cm

   

  Rozpoczął treningi w wieku 16 lat w prowizorycznej siłowni w piwnicy, miał wtedy 180 cm wzrostu i ważył zaledwie 60 kg. Młody Arnold ćwiczył 6 razy w tygodniu po 2 godziny dziennie. Jak większość początkujących kulturystów, przez pierwszy rok treningów pakował głownie na klatkę i bicepsy, a nogi zupełnie pomijał. Robił tak niesamowite postępy, że w tym samym roku zadebiutował na zawodach w Steier Hof Hotel, w Graz w Austrii, gdzie doszedł do finału. Potem spotkał Kurta Marnula, byłego Mister Austria, który był pod wrażeniem jego budowy ciała i zaprosił go do uczęszczania do siłowni Athletic Union w Graz, gdzie rozpoczął prawdziwe długie i intensywne treningi. Kiedy był w wojsku, samowolnie opuścił jednostkę wojskową i pojechał na konkurs "Mister Europa Junior" - zdobył I miejsce.

   

  W 1966 roku wygrał Międzynarodowe Zawody w Trójboju Siłowym w Niemczech i Mister Europa amatorów. Następnie wtargnął do swojego pierwszego konkursu Mr. Universe w Londynie. Przed konkursem wszyscy mówili o 19-letnim Austriaku, który pomimo tak młodego wieku miał już olbrzymie bicepsy o obwodzie 50 cm. W ciągu 3 lat pakowania Arnold wypracował 60 kg mięśni (jego waga pozakonkursowa wynosiła 120 kg przy wzroście 188 cm) i miał przy tym niesamowitą siłę. Bez problemu wyciskał na ławeczce ponad 200 kg, a w martwym ciągu brał 310 kg. Na tych zawodach Arnold zdobył II miejsce, za Chetem Yortonem, który mimo mniejszej masy mięśniowej był bardziej dojrzały, opalony i miał ładniejsze mięśnie, ale Arnold pozostawił po sobie niesamowite wrażenie.

   

  Gdy go zapowiadano, słychać było głośną wrzawę i aplauz publiczności, a po konkursie publiczność nagrodziła go oklaskami wstając z miejsc. "Osiągnąłem ten cel podczas zawodów Mr. Universe w 1966 roku, kiedy to zająłem drugie miejsce [w klasie amatorskiej wysokich mężczyzn] za Chetem Yortonem, który bez cienia wątpliwości był wówczas lepszy ode mnie. Jednak to ja skupiałem uwagę wszystkich, bo on miał 28 lat i był już znany, a ja miałem zaledwie 19 lat i 50 centymetrów w obwodzie ramienia i silną budowę ciała - sensacja, o której nikt jeszcze nie słyszał. Trzykrotnie mnie wywoływano, bym pozował (dwa razy bisowałem), co nigdy wcześniej się nie zdarzało." Jego najsłabiej rozwiniętym mięśniem były wówczas nogi i właśnie słabe nogi były główną przyczyną porażki na Mr. Universe. Po powrocie do domu Schwarzenegger napisał list do swojego idola, Rega Parka, z prośbą o radę, jak trenować nogi. Reg Park zaproponował serię wspólnych pokazów w Anglii i przez tydzieą Arnold trenował z Parkiem.

   

  Spotkanie z 3-krotnym Mr. Universe było dla Arnolda niesamowitym przeżyciem i w czasie tych kilku spędzonych razem dni Arni sporo się nauczył. Arnold bardzo ostro zabrał się za trening nóg, a łydki trenował codziennie. Rok późnej Schwarzenegger wygrał Mister Universe NABBA amatorów w Londynie przed Dennisem Tinerino dzięki swoim olbrzymim ramionom i masywności górnej części ciała, choć Tinerino miał lepsze od niego mięsnie brzucha i nóg. Ogromnej motywacji do dalszych treningów dodało Schwarzeneggerowi zaproszenie od Rega Parka do Afryki Południowej i zamieszkanie na jakiś czas w jego domu, gdzie mogliby razem trenować. Arnold pojechał więc do Afryki Południowej, by trenować razem z Regiem Parkiem i tam ten legendarny już mistrz udzielił mu wielu cennych wskazówek i wyrobił u Arnolda nawyk ciężkiego treningu nóg, by mogły one dorównać górnej części ciała. W 1968 roku budowa ciała Schwarzeneggera zdecydowanie się poprawiła i Arnold wygrał mistrzostwa Niemiec w trójboju siłowym, a później Mister International w Meksyku oraz Mister Universe zawodowców w Londynie organizowane przez NABBA i otrzymał od Joe Weidera zaproszenie do startu w Mr. Universe IFBB 1968 w Miami na Florydzie. Przegrał z Frankiem Zane'm, który ważył o 25 kg mniej od Arnolda, ale jego sylwetka była bardziej dojrzała, miał lepszą symetrię, opaleniznę, wcięcia, proporcję i pięknie wyrzeźbione nogi. Wtedy postanowił:"W następnym roku rozniosę wszystkich. Będę trenował 10 godzin dziennie, jeżeli będę musiał!

   

  Dzisiaj Arnold tak to opisuje "Jestem pewien, że jeśli przegrywałem, to przegrywałem sprawiedliwie, nigdy mnie nie oszukano. Nie załamałem się po zajęciu drugiego miejsca po Checie Yortonie, gdyż szczytem moich marzeń było uplasowanie się w pierwszej szóstce, a Yorton był zdecydowanie lepszy ode mnie. Gdy przegrałem z Sergio Olivą (Mr. Olympia w 1969 roku), był to sprawiedliwy wynik. Był wówczas wyraźnie lepszy niż ja. Jednak gdy przegrałem z Frankiem Zane'm, nie mogłem wprost pojąć, jak ten kurdupel mógł mnie pobić. Dopiero później, gdy poznałem znaczenie jakości, gdy doceniłem wagę proporcji, posiadania wspaniałych mięśni brzucha czy łydek, zrozumiałem, dlaczego doświadczeni sędziowie wybrali wtedy właśnie Franka. Wygrał sprawiedliwie lecz w dniu zawodów nie dostrzegłem tego i będąc w obcym kraju tysiące kilometrów z dala od domu czułem się zdruzgotany." Jakkolwiek załamany by nie był, zdobył już wtedy poparcie Joe Weidera, który mimo porażki z Zane'm uważał, że Arnold obdarzony jest "umysłem i sercem mistrza". I tak dwudziestojednolatek przeniósł się z pomocą Joe Weidera do Santa Monica, gdzie miał stworzone warunki do tego, aby zawodowo zająć się kulturystyką.

   

  Weider zapewnił mu pensją 200 dolarów tygodniowo za pisanie artykułów treningowych i zdjęcia do jego pism Muscle Builder i Mr.America, mieszkanie i pożyczonego volkswagena, do którego Austriacki Dąb z ledwością się mieścił. Najważniejsze dla Arnolda było to, że mógł trenować w słynnym klubie Gold's w Venice z takimi mistrzami, jak Frank Zane, Dave Drapper i Zabo Koszewski. Wszystko sprzyjało tu ciężkiemu treningowi: klimat, plaże, jedzenie, regularne dochody i darmowe zaopatrzenie w suplementy. Arnold zaczął trenować 2 razy dziennie, co pozwalało mu na poświęcenie całej sesji treningowej na jedną lub maksymalnie dwie grupy mięśniowe, nie musiał więc się ograniczać oszczędzając energię na trening innych mięśni. W czasie porannego treningu mógł dać z siebie wszystko (i dawał!), potem dobrze zjeść, odpoczywać cały dzień i wieczorem wypoczęty wrócić do siłowni na drugą sesję treningową.

   

  Rok później, w 1969 roku, różni ludzie odradzali mu występ w Mister Universe IFBB, ponieważ twierdzili, że nie ma szans na zwycięstwo. Arnold udzielił wywiadu dla Muscle Builder/Power, w którym powiedział:
  "Wszyscy amerykańscy kulturyści to pieprzeni tchórze i dlatego nie chcą ze mną współzawodniczyć."
  Rozwścieczyło to amerykańską opinię publiczną i Arnold dostał wówczas sporo listów przepełnionych nienawiścią do niego, ale pewny swoich możliwości wystąpił na Mister Universe IFBB w 1969 roku i wygrał je. Powiedział wtedy:

   

  "Wreszcie dostałem wszystkich amerykańskich kulturystów; mam zamiar w przyszłym tygodniu pojechać do Europy na NABBA Universe, może tam zostało jeszcze paru tchórzliwych kulturystów."


  Ludzie wrzeszczeli, nagle zostali jego fanami, zaczęli go kochać. Kilka miesięcy później raz pierwszy wystąpił na Mister Olimpia, które było organizowane w Nowym Jorku. Podczas zawodów Mr. Olympia w 1969 roku Arnold dowiedział się, dlaczego zwą Kubańczyka Sergio Olivę "Mitem". Słynął z niekończących się treningów przed zawodami, czasami trwających nawet po dwie godziny. Podczas przygotowań nosił długi biały płaszcz, więc nie można byto zobaczyć, jak wyglądały jego mięśnie. "Gdy nadchodziła pora, by wejść na scenę - wspomina Arnold - Sergio zdejmował ów płaszcz i szedł sobie korytarzem przede mną. W pewnym momencie niedbałym ruchem jednego ramienia naprężył największy mięsień najszerszy grzbietu, jaki w życiu widziałem. Wzruszył drugim ramieniem i wyskoczył drugi mięsień najszerszy. Był taki szeroki, że blokował światło w całym korytarzu. Jeśli o mnie chodzi, to przegrałem zawody jeszcze przed wejściem na scenę. Byłem całkowicie onieśmielony." Przegrał wtedy z niesamowitym Sergio Olivą. Sędziowie głosowali 4:3 na Sergio, ale Arnold wiedział, że potrzebuje lepszej jakości mięsni i lepszych kształtów, by móc w przyszłości wygrać z tym facetem o ultra wąskiej talii i ogromnych ramionach, nogach i klacie.

   

  Arnold się nie poddawał. Jeśli przegrał konkurs, to znaczy że musiał być jakiś powód. Miał odpowiednią masę i wiedział, jak trenować, jednak brakowało mu nieco szczegółowej rzeźby i definicji mięśni oraz wiedzy na temat odżywiania się. Amerykanie grali w tę grę według zupełnie innych zasad. Stwierdził, że musi trenować w Stanach; musiał się bowiem dowiedzieć, jakie chwyty stosują przeciw niemu jego amerykaąscy konkurenci. Kalifornia, ze swoim słońcem, plażami i gwiazdami filmowymi zawsze działała na jego wyobraźnię.

   

  Jeszcze w 1969 roku wygrał Mister Universe NABBA w Londynie i zdobył tytuł zawodowego Mister Europe IFBB w Niemczech. W tym czasie do Venice przybył znany ze swej ogromnej siły Franco Columbu, by tam żyć i trenować. Arnold często razem z nim trenował, zwłaszcza klatkę i to Franco wymusił na Arnoldzie używanie naprawdę bardzo dużych ciężarów. Arnold musiał porządnie zdzierać skórę z dupy, by dotrzymać kroku Franco z jego obciążeniami treningowymi, ale dzięki temu jego sesje treningowe w 1970 roku były fantastyczne. Połączenie pozytywnej atmosfery w klubie, wysokiej jakości sprzętu, wspaniałych partnerów treningowych, takich jak: Frank Zane, Franco Columbu, Dave Drapper oraz lepsze zrozumienie swojego ciała i lepsze odżywianie pozwoliło Arnoldowi na uzyskanie fantastycznej formy.

   

  W pierwszym swoim starcie w 1970 Schwarzenegger zwyciężył na Mister Universe NABBA w Londynie (był to już jego 5-ty tytuł Mister Universe, w tym 4-ty w kategorii zawodowców), a potem wygrał jeszcze AAU Pro Mr. World w Columbus i pełen nadziei na zwycięstwo szykował się do konkursu Mister Olimpia, który jest zdecydowanie najbardziej poważany w świecie zawodowej kulturystyki.

   

  Arnold bardzo dobrze przygotował się do tego konkursu i wygrał go pokonując swojego zeszłorocznego pogromcę, czarnoskórego Sergio Olivę. W ciągu kilku tygodni Arnold pokonał najlepszych kulturystów świata, takich jak: Reg Park, Dave Drapper, Franco Columbu, Boyer Coe, Dennis Tinerino i 3-krotny zwycięzca Mister Olimpia Sergio Oliva. Arnold został uznany za najlepiej zbudowanego człowieka na świecie i osiągnął cel, który postawił sobie będąc zaledwie 15-letnim chłopcem. 5 następnych konkursów Mr. Olimpia również zakończyło się jego sukcesem i Arnold nie miał wtedy sobie równych. Na 4 lata wycofał się z kulturystyki, by poświecić się karierze filmowej. W 1980 roku wrócił do kulturystyki i wygrał swoje ostatnie zawody: po raz siódmy zdobył tytuł Mr. Olimpia na konkursie w Sydney. Gdyby nie jego 4-letnia przerwa w startach prawdopodobnie 11 razy zdobyłby tytuł Mr. Olimpia.

   

  W roku 1977 został nakręcony film dokumentalny z Arnoldem w roli głównej - Pumping Iron (reż. Roberta Fiorea i George’a Butlera). Film dokumentuje historię przygotowań do zawodów Mr. Olympia oraz Mister Universe w 1975 roku czołowego kulturysty lat siedemdziesiątych - Arnolda Schwarzeneggera - oraz innych wybitnych kulturystów tamtego okresu. Film poza samym okresem przygotowań skupia się przede wszystkim na pokazaniu charakteru i osobowości wszystkich kulturystów, ich stylu życia i poprzez to świata kulturystyki lat 70., która zaczynała zyskiwać coraz większą popularność.

  Film ten stał się przepustką do dalszej kariery aktorskiej Arnolda, a także spowodował powszechne międzynarodowe zainteresowanie kulturystyką. 

   

  Ostatnie trzy lata były trudne i burzliwe dla Arnolda, ponieważ w 1997 roku przeszedł operację serca, a potem jego matka, Aurelia, zmarła w Austrii w 1998 roku. Niedawno miała miejsce tragiczna śmierć Johna F. Kennedy'iego Jr., kuzyna Marii Shiver, żony Schwarzeneggera. Często jeździ na Olimpiady Specjalne, co powoduje, że dobrze się czuje, gdyż może cos dla kogoś zrobić. Zaprasza najlepszych zawodników na kolację, co sprawia im ogromną radość. Fenomen Arnolda chyba najlepiej udało się wytłumaczyć jego żonie Marii "Arnold jest o wiele głębszym człowiekiem, niż uważają inni. To takie łatwe starać się go zaszufladkować, jednak to zupełnie niemożliwe. Gdy Bóg stworzył Arnolda, potłukł formę, z której został odlany. Jest jedyny w swoim rodzaju." Arnold został nazwany przez Guiness Book of World Records (księgę rekordów Guinessa) "The most perfectly developed man in the history of the world", czyli "najdoskonalej zbudowanym (rozwiniętym) człowiekiem w historii świata".

   

  Tytuły:


  1963:
  zawody w Graz, Austria, Steier Hof Hotel (drugie miejsce)
  1965:
  Junior Mr. Europe w Stutgarcie, Niemcy (pierwsze miejsce)
  1966:
  Mr. Europe (pierwsze miejsce, amatorzy)
  Najlepiej zbudowany mężczyzna Europy (pierwsze miejsce)
  NABBA Mr. Unverse w Londynie (drugie miejsce, kategoria wysokich amatorów)
  1967:
  NABBA Mr. Universe w Londynie (pierwsze miejsce, kategorie wysokich amatorów i ogólna)
  1968:
  NABBA Mr. Universe w Londynie (pierwsze miejsce, kategorie wysokich zawodowców i ogólna)
  IFBB Mr. Universe w Miami, Floryda (pierwsze miejsce, kategoria wysokich zawodników)
  IFBB Mt. International w Tijuana w Meksyku (pierwsze miejsce, kategorie wysoka i ogólna)
  1969:
  IFBB Mr. Universe w Nowym Jorku (pierwsze miejsce)
  IFBB Mr. Olympia w Nowym Jorku (drugie miejsce)
  NABBA Mr. Universe w Londynie (pierwsze miejsce, kategorie wysokich zawodowców i ogólna)
  Mr. Europe w Essen, Niemcy (pierwsze miejsce, kategorie wysokich zawodowcow i ogólna)
  1970:
  NABBA Mr. Universe w Londynie (pierwsze miejsce, kategorie wysokich zawodowców i ogólna)
  AAU Pro Mr. World w Columbus, Ohio (pierwsze miejsce)
  IFBB Mr. Olympia w Nowym Jorku (pierwsze miejsce)
  1971:
  IFBB Mr. Olympia w Paryżu (pierwsze miejsce)
  1972:
  IFBB Mr. Olympia w Essen, Niemcy (pierwsze miejsce)
  1973:
  IFBB Mr. Olympia w Nowym Jorku (pierwsze miejsce)
  1974:
  IFBB Mr. Olympia w Nowym Jorku (pierwsze miejsce)
  1975:
  IFBB Mr. Olympia w Pretorii, Południowa Afryka (pierwsze miejsce)
  1980:
  IFBB Mr. Olympia w Sydney, Australia (pierwsze miejsce)

   

  Większość inf. z biografii Hadesa
  Odpowiedź na pytanie, kto ma najlepsze bicepsy w historii kulturystyki, jest bardzo łatwa. To oczywiście Arnold Schwarzenegger, najlepszy kulturysta wszechczasów. Nikomu innemu nie udało się połączyć w takim stopniu jak Arnoldowi ogromnych wymiarów z fantastycznymi kształtami. Bicepsy Schwarzeneggera do dzisiaj pozostają wzorem dla ogromnej rzeszy fanów kulturystyki. Arnold zawdzięcza je metodologicznemu podejściu do ich treningu, którego głównymi zasadami było urozmaicenie i intensywność ćwiczeń. Należy jeszcze wspomnieć o jego klatce piersiowej , jest przez wielu ludzi uważana za najlepszą, największą i najpełniejszą, łączącą estetykę z wymiarami.

   

  I na koniec kilka ciekawych wypowiedzi Arnolda (dzięki użytkownikowi markusss ;) ):

   
  1. Tommy, co to jest do k**** jasnej? Taką sumę wydaję tygodniowo na same witaminy! - w momencie otrzymywania czeku za zdobycie swojego pierwszego tytułu Mr. Olympia od promotora i właściciela sali Toma Minnichielo. - 1970
  2. Kiedy miałem 10 lat, naszła mnie myśl, że w czymś muszę stać się najlepszy - 1974
  3. Dla zdrowia najlepszymi aktywnościami są pompowanie mięśni i dźwiganie ciężarów.. - 1975
  4. W domu, w sali, na scenie pozując przed publicznością 5000 ludzi, mam uczucie jakbym doznawał orgazmu. Czuję to w nocy i w dzień. Czyż to nie jest wspaniałe? Więc jestem w niebie. -1975
  5. Bądź głodny sukcesów, bądź zdrowy, bądź dżentelmenem, mocno wierz w siebie i pokonuj granice możliwości.- 1975
  6. Mleko jest dla dzieci, kiedy się dorośnie trzeba pić piwo. - z filmu "Pumping Iron" - 1977
  7. Pamiętam swój pierwszy trening. Do siłowni jechałem trzynaście kilometrów na rowerze, a potem trenowałem z ciężarami jak nawiedzony. Po treningu wsiadłem na rower i chciałem wracać do domu, ale się przewróciłem. Byłem tak osłabiony, że z ledwością mogłem go utrzymać. Moje nogi były jak z waty. Całe ciało było bez czucia i pulsowało. Oparłem go na rowerze i zacząłem pchać. W jakiś czas potem ponownie próbowałem na niego wsiąść. Ponownie się przewróciłem i już do samego domu szedłem piechotą, pchając rower przed sobą. To było moje pierwsze doświadczenie z ciężarami, ale wariowałem na ich punkcie. -1979
  8. Dobre napompowanie jest jak dobry seks. trenuję dwa, czasami trzy razy dziennie. Za każdym razem uzyskuję napompowanie. To jest wspaniałe uczucie. Mam uczucie, jakbym miał orgazm przez cały dzień - w czasie wywiadu w programie Johnny Carsona Tonigh Show - 1979
  9. Kiedy miałem 10 lat marzyłem o Ameryce i tym, by być innym niż wszyscy - 1979
  10. Czym innym jest idealizowanie bohaterów, a zupełnie czym innym wyobrażanie siebie na ich miejscu. Gdy spotkałem wspaniałych ludzi, mówiłem do siebie: "Ja też tam będę. " -1979
  11. Większość kulturystów ma jedynie mglista wizję tego, jak chcieliby wyglądać. Nie mówią sobie: "Ja zwyciężę. Atmosfera klubu przepełniona jest negatywnymi impulsami. Nie raz słyszałem narzekanie: "Co? Jeszcze jedna serię?". To jest to co ich niszczy. Zawsze uważałem, że jeśli trenuje się bez celu, traci się tylko energię. - Arnold: The Education of Bodybuilder - 1979
  12. Po pięcioletniej przerwie w startach ponowne zastosowanie wojny psychologicznej było czymś wspaniałym - wspominając swój powrót i zwycięstwo w Mr. Olimpia - 1980
  13. Joe Weider może być wspaniałym przyjacielem, ale jak tylko wejdziesz z nim w interesy, musisz uważać na swoją dupę. - 1980
  14. Conan był darem niebios w mojej karierze, ale Terminator automatycznie podwoił moją cenę. - 1986

   

  2.jpg

  3.jpg

  4.jpg

  5.jpg

  6.jpg

  7.jpg

  8.jpg

  10.jpg

  11.jpg

  12.jpg

  13.jpg

  14.jpg

  20.jpg

  9.jpg  15.jpg

  16.jpg  


  • 10

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

  #2
  ~Łukasz

  ~Łukasz

   teamKFD

  • KFD Mod
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9191 postów
 • Wiek: 32
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:kyfydy
  tak owszem...dla mnie on jest najlepszym kulturystą bł nie był ale wygłądał świetnie...ciekawe ile musiał zjeść tych koksów <_< czy co on tam jeszcze jadł..tak bym chciał wyglądać i więcej by mi nie potrzeba było %) %)
  • 0

  #3
  Wojta$

  Wojta$

   KFD to mój dom ;)

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2555 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  tu sa cykle Arnolada %)
  http://www.isteroids.....er cycle.html

  dobra robota

  Arnold w wieku 20 lat

  Załączone miniaturki

  • A.S._20_lat.jpg

  Edytowany przez Wojta$, 26 sierpień 2006 - 18:24 .

  • 0

  #4
  Rascal

  Rascal

   OBsySacz nIeWybredny :F

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5392 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Zompki!!!! :F
  • Staż [mies.]: <69>
  Caly ten dzial to SUper ROBOTA!!!!
  "Arnold is numero uno"
  • 0

  #5
  mangaN

  mangaN

   Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów
 • Wiek: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:net
  • Staż [mies.]: 8 lat
  masakra , mostek tez robil na metce czyli sie z nia nie rozstawal z tego by tak wynikalo Ciekawe jak jego watroba to znosila , ciekawe czy mieli cos na watrobe , dziwne.
  • 0

  #6
  .::PITER::.

  .::PITER::.

   nie klnij bo bedzie ban %)

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2492 postów
 • Wiek: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Bydgoszcz
  te cykle trzeba brac z przymrozeniem oka.. w rzeczywistosci nikt nie wie co i jak biora w 100% kulurysci.. nawet greg valentino w wywiadzie mowil ze bral 1000mg propa i Eq.. i o syntholu nie slyszal..
  wg mnie od Arnolda jest wielu ulturystow ktorych sylwetki sa duzo lepsze.. na dzien dzisiejszy Arnold nie bylby w pierwszej trojce na MP w kulturystyce.. ale obecnei to inne srodki sie stosuje wiec to marne porownanie..
  • 0

  #7
  ~Grzegorz

  ~Grzegorz

   blood & guts

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 57600 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Prawie 3 miasto / Warszawa
  • Staż [mies.]: 120
  W swoich czasach nie miał sobie równych.Szkoda,że nie urodził się 20 lat później.
  • 2

  #8
  Rascal

  Rascal

   OBsySacz nIeWybredny :F

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5392 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Zompki!!!! :F
  • Staż [mies.]: <69>

  *
  POPULARNY

  Moim skromnym zdaniem obraz obecnej kulturystyki zmierza w zlym kierunku..... patrz ronnie coleman albo ruhl.....
  sylwetki dawnych kulturystow to bylo cos teraz to juz sa mutanty doslownie...
  tylko MASA i MASA niewiele to ma wspolnego dla mnie z estetyka
  • 22

  #9
  .::PITER::.

  .::PITER::.

   nie klnij bo bedzie ban %)

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2492 postów
 • Wiek: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Bydgoszcz
  kulturystyka to glownie proporcje..obecnei na mr. Olimpia preferuje sie wilekie sylwetki startujacych.. na chwile obecna nie ma co porownywac tamte czasy gdzie Arnold startowal a dzien dzisiejszy...postep taki nastapil ze srodki i wiedza na rozne tematy z dziedziny kulturystyki pozwala osiagac kolosalne efekty..
  • 0

  #10
  markusss

  markusss

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 414 postów
 • Wiek: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Sosnowiec
  • Staż [mies.]:
  jeszcze kilka fotek :-D

  Załączone miniaturki

  • 2306.jpg
  • ar3.jpg
  • f_190.jpg
  • arnold277ke.jpg
  • m2229hw.jpg
  • xmg146da.jpg

  • 0

  #11
  *Pastor*

  *Pastor*

   pastor

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 725 postów
 • Wiek: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  No Arni swietnie wygladal. Kiedys byl najlepszy. Nie ma co go porownywac do dzisiaj. Z prostej przyczyny. Dajmy na to plywacy plywali kiedys wolniej, sprinterzy biegali wolniej, skoczkowie skakali nizej itd. Czy dzisiejszym sportowcom zarzuca ktos ze to zle ze sa lepsi? Jest poziom amatorski i zawodowy. W amatorskim jest 4fun a w zawodowym extrema. Kiedys gdy sport nie byl az tak wielkim biznesem wszystko moglo byc 4fun. Teraz jest wiec wszystko ma byc extremalne. Maja biegac, skakac, plywac (itd) tak niewyobrazlnie dla zwyklego czlowieka zeby z zachwytem ich ogladal. W tym rzecz. Sport amatorski jest tdla zdrowia a zawodowy dawno juz nie. Zatem lepiej podziwiac dzisiejszych kulturystow za wklad pracy i ogromne cene jaka placa za to jacy sa niz ciagle gadac ze Arni byl lepszy.

  Zeby nie bylo calkie offtop to fotka :-D

  Dodany obrazek
  • 0

  #12
  markusss

  markusss

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 414 postów
 • Wiek: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Sosnowiec
  • Staż [mies.]:

  *
  POPULARNY

  NIEKTÓRE WYPOWIEDZI ARNOLDA:

  1. Tommy, co to jest do k**** jasnej? Taką sumę wydaję tygodniowo na same witaminy! - w momencie otrzymywania czeku za zdobycie swojego pierwszego tytułu Mr. Olympia od promotora i właściciela sali Toma Minnichielo. - 1970
  2. Kiedy miałem 10 lat, naszła mnie myśl, że w czymś muszę stać się najlepszy - 1974
  3. Dla zdrowia najlepszymi aktywnościami są pompowanie mięśni i dźwiganie ciężarów.. - 1975
  4. W domu, w sali, na scenie pozując przed publicznością 5000 ludzi, mam uczucie jakbym doznawał orgazmu. Czuję to w nocy i w dzień. Czyż to nie jest wspaniałe? Więc jestem w niebie. -1975
  5. Bądź głodny sukcesów, bądź zdrowy, bądź dżentelmenem, mocno wierz w siebie i pokonuj granice możliwości.- 1975
  6. Mleko jest dla dzieci, kiedy się dorośnie trzeba pić piwo. - z filmu "Pumping Iron" - 1977
  7. Pamiętam swój pierwszy trening. Do siłowni jechałem trzynaście kilometrów na rowerze, a potem trenowałem z ciężarami jak nawiedzony. Po treningu wsiadłem na rower i chciałem wracać do domu, ale się przewróciłem. Byłem tak osłabiony, że z ledwością mogłem go utrzymać. Moje nogi były jak z waty. Całe ciało było bez czucia i pulsowało. Oparłem go na rowerze i zacząłem pchać. W jakiś czas potem ponownie próbowałem na niego wsiąść. Ponownie się przewróciłem i już do samego domu szedłem piechotą, pchając rower przed sobą. To było moje pierwsze doświadczenie z ciężarami, ale wariowałem na ich punkcie. -1979
  8. Dobre napompowanie jest jak dobry seks. trenuję dwa, czasami trzy razy dziennie. Za każdym razem uzyskuję napompowanie. To jest wspaniałe uczucie. Mam uczucie, jakbym miał orgazm przez cały dzień - w czasie wywiadu w programie Johnny Carsona Tonigh Show - 1979
  9. Kiedy miałem 10 lat marzyłem o Ameryce i tym, by być innym niż wszyscy - 1979
  10. Czym innym jest idealizowanie bohaterów, a zupełnie czym innym wyobrażanie siebie na ich miejscu. Gdy spotkałem wspaniałych ludzi, mówiłem do siebie: "Ja też tam będę. " -1979
  11. Większość kulturystów ma jedynie mglista wizję tego, jak chcieliby wyglądać. Nie mówią sobie: "Ja zwyciężę. Atmosfera klubu przepełniona jest negatywnymi impulsami. Nie raz słyszałem narzekanie: "Co? Jeszcze jedna serię?". To jest to co ich niszczy. Zawsze uważałem, że jeśli trenuje się bez celu, traci się tylko energię. - Arnold: The Education of Bodybuilder - 1979
  12. Po pięcioletniej przerwie w startach ponowne zastosowanie wojny psychologicznej było czymś wspaniałym - wspominając swój powrót i zwycięstwo w Mr. Olimpia - 1980
  13. Joe Weider może być wspaniałym przyjacielem, ale jak tylko wejdziesz z nim w interesy, musisz uważać na swoją dupę. - 1980
  14. Conan był darem niebios w mojej karierze, ale Terminator automatycznie podwoił moją cenę. - 1986

  edit new look: markusss następnym razem dostaniesz ostrzeżenie jak nie ocenzurujesz Arnolda.
  • 7

  #13
  joozek88

  joozek88

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 414 postów
 • Wiek: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:pl
  • Staż [mies.]: stop
  to chyba jakaś ściema.

  Załączone miniaturki

  • ar198.jpg

  • 4

  #14
  seth®

  seth®

   House M.D.

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5365 postów
 • Wiek: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:London
  • Staż [mies.]: brak
  Nie mogłem się powstrzymać %) . Arnold rok 67 lub 68 ... ale nie on chyba był tam gwiazdą.
  arni.jpg
  • 0

  #15
  mangaN

  mangaN

   Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów
 • Wiek: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:net
  • Staż [mies.]: 8 lat
  hehe %) tak to jest na ryżu .

  Z załaczonych fot dalem tez takie z ktorych mozna zobaczyc jakie cwiczenia robil na niektore partie miesni.

  oraz ładną łydkę :D jak i dobre miesnie ramion pomimo juz sporego wieku ;]

  Załączone miniaturki

  • sb.jpg
  • a1b.jpg
  • arnold20.jpg
  • foto31.jpg
  • ga111.jpg
  • ga169.jpg
  • m132.jpg
  • m161.jpg
  • m236.jpg
  • m260.jpg
  • m265.jpg
  • m276.jpg
  • m326.jpg
  • m330.jpg
  • m349.jpg
  • m547.jpg
  • m471.jpg
  • m554.jpg
  • m557.jpg
  • m579.jpg
  • m588.jpg
  • m620.jpg
  • m625.jpg
  • m626.jpg
  • m627.jpg

  • 0

  #16
  ~Grzegorz

  ~Grzegorz

   blood & guts

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 57600 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Prawie 3 miasto / Warszawa
  • Staż [mies.]: 120
  Arnold za młodu <--- do obejrzenia
  The best of;)

  Dodany obrazek
  • 2

  #17
  joozek88

  joozek88

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 414 postów
 • Wiek: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:pl
  • Staż [mies.]: stop
  oglądałem cały film o arnim pumping iron. całkiem niezły. jest pokazany jego trening i to jak się przygotowyje do mr olimpia, jego ziomale i przygotowania jego rywala Lou Ferrigno na te same zawody, który zagrał tytułową rolę w filmie Hulk.
  najbardziej podoba mi się to że w tamtych czasach mieli płaskie brzuchy, teraz to maja rozdymane kaloryfery. ale wiadomo więcej mase= więcej jedzenia= większy bęben.
  oglądałem też 3 godzinny film Ronnie Coleman - The Cost of Redemption ten to jest dopiero mutant... a zachowuje się jakby miał anemię, ma powolne ruchy, ciągle sapie i w ogóle jest zamulony, tak jakby te jego mięśnie były dla niego za ciężkie i sie męczył z nimi....

  Edytowany przez joozek88, 08 wrzesień 2006 - 10:30 .

  • 0

  #18
  Wojta$

  Wojta$

   KFD to mój dom ;)

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2555 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  meczy go miesien ale`sercowy...a co do brzucha to sprawka igf pisalem juz o tym ..:-P
  • 0

  #19
  ~kret

  ~kret

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 347 postów
 • Wiek: 38
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: dużo
  Coś dla fanów Arnolda, naprawde ładny HL -


  • 1

  #20
  Sayan

  Sayan

   Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 55 postów
 • Wiek: 30
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:z przed kompa
  • Staż [mies.]: 12
  Filmik wspanialy:) piosenka jeszcze bardziej zna ktos moze nazwe ??
  • 0
  1 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko