Skocz do zawartości


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
epikur66

epikur66

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 143 postów
Hejka,
Może orientujecie się w temacie na temat ewentualnych powiązań pomiędzy antykoncepcją a chorobami tarczycy? Pytam bo moja siostra jest chora na tarczycę, od kilku miesięcy przyjmuje leki i nic sie uległo poprawie. Przyjmuje też tabletki antykoncepcyjne i ostatnio zaczęła się zastanawiać czy może to przez nie, nie poprawaia się jej stan zdrowia.
Jeśli wiecie coś na ten temat to z góry dzięki %-)
  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:




Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

#2
jadejade

jadejade

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 132 postów
Wiesz że mam podobny problem, bo moja dziewczyna przez to że ma chorą tarczycę bardzo przytyła i myślała, że jak zacznie przyjmować odpowiednie leki to wszystko wróci do normy...ale tak niestety nie jest, waga ani drgnęła. Boi się że to ma związek z tym że przyjmuje od niedawna tabletki anty i dlatego jej waga nie spada. Teraz chce je odstawić, ale wydaje mi się że powinna to może z lekarzem skonsultować, aby nie wyrządzić jeszcze większych szkód w organiźmie poprzez takie raptowne odstawienie leków.
  • 0

#3
pytan4

pytan4

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 132 postów
Jasne że antykoncepja ma związek z chorobami tarczycy. Tarczyca to hormon który produkuje hormony odpowiedzialne min. za przemianę materii, co przy nieprawidłowym funkcjonowaniu tego gruczołu powoduje tycie lub chudnięcie. Tabletki antykoncepcyjne to tabletki hormonalne, które jeśli przyjmuje się razem z tabletkami hormonalnymi od tarczycy mogą w jakiś sposób zaburzyć prawidłowe działanie innych leków. Dlatego w takim wypadku należu udać się do lekarza o specjalności ginekologa-endokrynologa, który dopasuje leki w taki sposób, aby jedne nie szkodziły drugim %-)
  • 0

#4
wiosna1987

wiosna1987

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 150 postów
Najważniejsze to trafić na dobrego lekarza, bo w moim przypadku ginekolog stwierdził ze to nie ma żadnego powiązania i że spokojnie mogę nadal przyjmować tabletki, normalnie szok! Jak poszłam do drugiego ginekologa to aż złapał się za głowę jak mu powiedziałam o poprzedniej diagnozie.
  • 0




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko