Skocz do zawartości


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
plonacastodola

plonacastodola

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 135 postów
Siemanko, mam mały problem, tzn. ma go moja dziewczyna. A mianowicie leczy się od jakiegoś czasu na niedoczynność tarczycy, bierze leki (nie pamiętam nazwy), robi systematycznie wyniki i wszystko jest ok. Jednak gdy zaczęła przyjmować tabletki antykoncepcyjne, poziom hormonów tarczycy znów zaczął szaleć ;( uważa że ma to związek z tab anty i chce je odstawić. Myślicie że to faktycznie przyjmowanie tych tabletek spowodowało rozregulowanie poziomu hormonów?
  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:




Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

#2
carl99

carl99

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 158 postów
Uuuuu... to ci dopiero problem. Kolega chyba boi się że dziewczyna odstawi tabletki anty i skończy się swoboda %-) hehe żartuje tu oczywiście, ale może warto pójść do lekarza i zapytać o ewentualne powiązania między lekami.
  • 0

#3
laleczka23

laleczka23

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 139 postów
Jak najbardziej ma wpływ. Branie tabletek antykoncepcyjnych powoduje konieczność zwiększenia dawki hormonu tarczycy, ponieważ przy braniu tab. anty. jest zwiększone zapotrzebowanie na tarczycowe środki. Twoja dziewczyna musi udać się do lekarza aby wypisał jej leki ze zwiększoną dawką hormonów i wszystko powinno wrócić do normy %-)
  • 0

#4
fiona88

fiona88

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 164 postów
Moja koleżanka też miała podobną sytuację, ale lekarz nie kazał jej odstawić tabletek anty tylko wypisał jej inne leki na tarczycę i póki co jest ok.
  • 0




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko