Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Alermed (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Spec
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Alermed

Skład: Cetirizini dihydrochloridum
Postać farmaceutyczna: tabletki powlekane
Dawka: 10 mg
Wielkość opakowania: 20 tabl. w blistrach 20 tabl. w fiolce
Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
Wytwórca: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
Kraj wytwórcy (kod kraju): PLDziałanie
Lek przeciwhistaminowy, silny i selektywny antagonista obwodowego receptora histaminowego H1. Hamuje zależną od histaminy wczesną fazę reakcji alergicznej. Cetyryzyna jest szybko wchłaniana z przewodu pokarmowego; pokarm przedłuża wchłanianie, ale nie wpływa na biodostępność leku. Wiąże się w około 93% z białkami osocza. Jest metabolizowana w wątrobie i wydalana w około 2/3 z moczem. T0,5 we krwi wynosi ok. 10 h u dorosłych i ok. 6 h u dzieci.

Wskazania
Leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na cetyryzynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny. Pacjenci z krańcową niewydolnością nerek (klirens kreatyniny <10 ml/min). U pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Środki ostrożności
Ostrożnie stosować w skojarzeniu z alkoholem lub lekami hamującymi czynność o.u.n.

Ciąża i laktacja
Dopuszcza się stosowanie w ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
Rzadko: senność, zmęczenie, pobudzenie, ból i zawroty głowy, suchość w ustach, lekkie zaburzenia ze strony układu pokarmowego, nieprawidłowa czynność wątroby ze zwiększoną aktywnością enzymów wątrobowych i zwiększonym stężeniem bilirubiny we krwi, zapalenie błony śluzowej nosa. Obserwowano także reakcje nadwrażliwości (odczyny skórne i obrzęk naczynioruchowy) rzadko przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i stężenia bilirubiny w surowicy. Zaobserwowano także pojedyncze przypadki trudności w oddawaniu moczu oraz zaburzeń akomodacji oka.

Interakcje
Teofilina zmniejsza nieznacznie klirens cetyryzyny. Podczas jednoczesnego, wielokrotnego podawania rytonawiru (600 mg 2 razy na dobę) i cetyryzyny (10 mg na dobę) stopień ekspozycji na działanie cetyryzyny zwiększał się o około 40%. Pokarm zmniejsza szybkość wchłaniania cetyryzyny.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 mg raz na dobę. Dzieci 4-6 lat (lub o mc. <30 kg): 5 mg raz na dobę; 6-12 lat (lub o mc. >30 kg): 10 mg raz na dobę lub 5 mg 2 razy na dobę. U dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie cetyryzyny w postaci kropli lub roztworu. Pacjentom z niewydolnością nerek podaje się wg poniższego schematu: łagodna niewydolność nerek (klirens kreatyniny 50-79 ml/min): 10 mg raz na dobę; umiarkowana niewydolność nerek (klirens kreatyniny 30-49 ml/min): 5mg raz na dobę; ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min): 5 mg co drugi dzień.

Uwagi
Lek należy odstawić na kilka dni przed wykonaniem testów skórnych. Podczas leczenia należy unikać picia alkoholu i przyjmowania leków hamujących czynność o.u.n.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, w tym przypadku, mogę polecić Ci takie produkty (dla ułatwienia przygotowałem boks ze zdjęciami):0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników


Najważniejsze działy: Kulturystyka | Dieta | Przepisy | Trening | Doping | Fitness | MMA
 Zamknij okienko